SON DAKİKA
Önder Gökdemir

TAŞ KAĞIT MAKAS

TAŞ KAĞIT MAKAS
A- A+

Taş kağıt makas insan hayatına girdiğinden beri hayatımızda var olan ve gerektiği zamanlarda yardımına başvurduğumuz kısa kibrit çöpü, yazı tura vs. gibi yardımcı elamanlarımız unutulmak üzere. Ömür dediğimiz kısa bir döngü bu döngüye yaşadığımız ve nefes aldığımız zamanda neleri sığdırıyoruz. Önceleri arkadaşlarımızla veya muhabbetlerimizde hadi şunu yapalım veya onu değil bunu yapalım dediğimizde kimse kırılmasın diye ya kısa kibrit çöpü çekelim veyahut yazı tura atalım denilirdi. Şimdi ise bunların hepsi unutuldu ve her şeyde olduğu gibi bunda bile işin kolayına kaçmaya başladık. Taş, kağıt, makas yapalım kazananın dediği olsun der olayına geldik. Yıllar önce ne verilen sözler unutulurdu ne kısa çöp kime çıktıysa çıkan kişi verdiği sözü yerine getirirdi. Sözünü o gün yapamayacak gibi bir durumla karşı karşıya kalacak bir durum olacak olursa da o an orada bulunan kişilere mazeretini anlatır sözünü daha sonra yapacağını iletir özür dilerdi. Günümüzde ise bu durum tamamen faklı taş kağıt makas oyna kaybeden kişinin sözünü yerine getirsin diye bekle dur. Kendisine kaybettiğini hatırlattığında da dün dündür veya ben öyle bir şey hatırlamıyorum veyahut tamam kardeşim söz verdiysek yapacağız aceleniz ne diyebiliyoruz. Hiç yapmayacaksa veya çamura yatacaksa eskiden kimler söz verdiyse ilk önce onlar yapsın sonra bende yaparım diyebilme yeteneğine sahip bir milletiz. Hiçbir zaman çekilen kısa çöpü yaptığımız kibritin yazı tura attığımız Türk lirasının bize kazandırdıklarını düşünmeden bir kalemde silip atabiliyoruz.  Anılar deyince Boluspor tarihine baktığımızda günümüz Boluspor a bakıldığında hep verilen sözler unutulmuş. Yaparız ederiz diyenler ben artık yokum diyebilmiş. Bolu ve Boluspor sevdalısı olan kişiler hep başarı beklerken bazı başarıların arkasında yazı tura veya kısa kibrit çöpünün kazananlarının değil de kaybedenlerin Boluspor’u unuttukları görülmektedir.
Bugün günlerden 8 Haziran 2023 Perşembe Boluspor için büyük gün. İnşallah her şey taraftarımız için hayırlı olur. Bu gün yapılacak kongrede ilk oturumda çoğunluk sağlanır ve her şey istediğimiz gibi sonuçlanır.  Her şey BOLUSPOR için deyip gerekeni yapma zamanıdır.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Önder Gökdemir yazıları

Çok okunanlar