Önder Gökdemir

NEDEN OLMUYOR?

NEDEN OLMUYOR?
A- A+

Neden olmuyor neden? Ortada sebebini bilmediğimiz bir vurdum duymazlık var. Güvenlerin tazelendiği takıma olan güvenin artığı bu sezon ne oldu da işler tersine gitmeye başladı. Boluspor’un ilk yarı performansına baktığımızda tamam galiba bu sene o sene diye düşünenlerin hayalleri ile oynamaya hakkınız yok. İlk yarı oynanan futbolla alınan sonuçlara ve ikinci yarı oynanan futbola ve alınan sonuçlara baktığımızda arada dağlar kadar fark var. Peki ne değişti değişen sadece takımdan giden futbolcular takıma yeni katılan futbolcular.  Ufak dokunuşların olduğu bir takımda değişikliklerin takıma geri dönüşü bu kadar mı etki eder? Takımımızın ikinci yarı performansına baktığımızda eski futbolcularımızın bazılarının da kendisinden beklenenleri veremediklerini gözlemliyoruz. Hayatım boyunca savunduğum bir tezim var o da şudur. Çalışan bir sistemin varsa kolay kolay bozmayacaksın. Ama ilerisi için ufak ufak dokunuşlar yaparak sistemin aksamadan çalışmasına izin vereceksin. Örnek verecek olursak bir futbol takımına fabrika futbolculara da bu fabrikada çalışan makinalar diyelim. Fabrikada makinalar tıkır tıkır çalışıyor her şey yolunda kazanç iyi. Bu fabrikanın bu kadar güzel çalışmasını beğenen iş veren daha da çok kazanmak için fabrika müdürünü değiştirmeye karar veriyor. Yeni gelen müdürde kendini sağlama almak için makinalarda yeniliğe ve bazılarını da değiştirme yoluna gidiyor. Bu sistem çok gitmeden SOS vermeye başlar. Nedeni ise müdürün kendi arzuları için yapmış olduğu yanlış hamlelerdir. Her zaman çalışanına sahip çık çalışmayanı gönder yerine alacağın kişilerin senin çalışan sistemine ayak uydurabilecek yetenekte ve kabiliyette olanı seçmelisin. Zamansız yerinde olmayan ve alalımda zamanı gelince kullanılırız diye aldıklarımızın katkısı ne kadar olabilir ki. 
Boluspor futbol takımımızda yolunda gitmeyen veya bu düşüşün sebepleri nelerdir? Boluspor taraftarının beklentilerinin yükseldiği bu sezonda ikinci yarı ne oldu da istenilen galibiyetleri alamıyoruz. Boluspor da tam her şey yolunda eski oyun alışkanlıklarından da (yan pas geri pas) kurtuldu dedik. Demez olaydık son haftalarda bu hastalık adeta geri döndü. Yapılan ve çok sık kullanılan bu pas trafiği yüzünden takımımız bariz hatalar yapıyor bu hatalarda kalemizde gol oluyor. Rakiplerimizin umutlarını boşa çıkarmak için sahada Boluspor armasına formasına yakışır futbol izlemek ve güzel sonuçlar görmek dileğimle.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Önder Gökdemir yazıları