SON DAKİKA
Önder Gökdemir

SESİMİZİ DUYAN VAR MI?

SESİMİZİ DUYAN VAR MI?
A- A+

Sesimizi duyan var mı diyelim bakalım bu haklı seslenişimize kimlerden cevap gelecek? Boluspor taraftarı olarak bizler yıllardır sesimizi duyan var mı diye haykırıyoruz. Bu haykırışımızı içten içe ve sessiz olduğu için demek ki hiç kimselere duyuramamışız.  Bu sessiz çığlıklarımızı duymak görmek istememişler ki artık bıçak kemiğe dayanmış olmalı ki sesler daha yüksek ve daha gür çıkmaya başladı.  Bu seslere kulak vermek çözüm yolu bulmak için herkes ne gerekiyorsa yapmalıdır. Boluspor Bolu halkının kırmızı çizgisidir. Boluspor kulüp yönetimi ve Boluspor taraftarı yüksek sesle sesimizi duyan var mı diye haykırıyorsa ben Boluluyum diyen her kişinin bu sese kulak vermesi gerekmektedir. Bu sese duyarsız kalanlara Boluspor taraftarının cevabı net olur. Bolu doğası havası ve fiziki konumu itibarıyla her türlü sporun yapabileceği mükemmel bir alt yapıya sahip. Bolu ilinin ileri gelenleri ve idari makamları bu spor dallarını çoğaltmak yerine elimizde olanları kapanırken yok olmasına nasıl razı geliyorlar anlamış değilim. Boluspor’un içinde bulunduğu ligde diğer şehir takımlarının ve semt takımlarının başarısını gördükçe başarısızlık kimde, kimlerde diye sorsam bir cevap bulabilir miyim emin değilim. Emin olduğum tek bir şey var artık Boluspor’u basamak olarak kullanıp istediğini aldıktan daha sonra Boluspor’un unutulduğunu ve kaderine terk edildiğini yaşayarak görenlerden birisiyim. Bolu’da Boluspor futbol takımının iyi olmadığı zamanlarda Bolu’da bir güneş gibi doğan bir kadın voleybol takımımız vardı. Bolu halkının gönüllerinde taht kurmuşlardı. Bir başarı öyküleri vardı onlar bile bu başarıyı yakalarken birçok zorluklarla başarıyı yakalamışlardı. Kadın voleybol takımımızın bu başarısını kabullenemeyenler bu takımında yok olması için ne gerekiyorsa yapmışlardır. Bolu belediye kadın voleybol takımımızın maçlarını izlerken bazı maçlarında sporcularımız adeta sesimizi duyan yok mu diye haykırıyorlardı. Ama hiç kimse bu sese cevap vermedi vermek istemedi. Sonunda olan oldu gereken yapıldı ve Bolu halkına dünyanın takdir ettiği alkışladığı TÜRKİYE kadın milli voleybol takımımızın yıldızlarının Bolumuza gelmesi çok görüldü.
Bolu ATATÜRK stadyumuna Boluspor’u izlemeye gelen çocuklarımızın kadın taraftarlarımızın Boluspor’a gönül verenlerin yüzlerindeki tebessümlerini, heyecanlarını. Boluspor için atan kalplerin seslerine kulak verin bu seslere duyarsız kalmayın LÜTFEN.
Not: Bolu ili olarak sporun gelişmesi ve atılım yapması için resmi kuruluşların hepsinin en az bir tane resmi spor takımı olması zorunluluğu getirilmelidir. Ayrıca spor takımı kurmak isteyenlere de gereken kolaylıklar gösterilmelidir.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Önder Gökdemir yazıları

Çok okunanlar