Önder Gökdemir

HAYAL KURMANIN YAŞI YOKTUR

A- A+

Yaşınız ne olursa olsun her birey hayal kurmayı sever birde bu hayallerin gerçekleşmesi için çaba gösterir. Bu hayaller kişinin zevkine göre ve kazanç durumuna göre farklılık gösterebilir. Çocukken hepimize şu soru sorulmuştur. “Büyüyünce ne olacaksın?” Her bireyin cevabı ayrı olsa da çoğunlukla birleşilen bir meslek vardı o da futbolcu olmak.  Arkasından gelen can alıcı soru ise hangi takımda oynamak istiyorsun oluyordu. Soruyu soran belki de kendisinin istediği cevabı alamayacaktı yine de sormayı kendine görev edinmiştir. Buradan çıkan cevaplar hep farklı takımlar olsa da sonunda can alıcı cevap geliyor. En büyük hayalim A MİLLİ TAKIMDA oynamaktır. A MİLLİ takımda oynamak her futbolcunun hayalidir. Peki, bu hayallerini kaç futbolcumuz gerçekleştirebiliyordu? A MİLLİ takıma çağrılan futbolcular kendi takımlarında kendini ispatlamış ve performans bakımından üst seviyede olanlardan tercih ediliyor. Kendi takımlarında üst düzey futbol oynayan futbolcularımız MİLLİ takıma seçildikten sonra oynadıkları maçlarda neden düşüş yaşıyorlar?  Bu düşüşlerin sebeplerini araştırmak sorgulamak bize düşmez. Bu aksaklıkların sebebini bulmak ve araştırmak MİLLİ Takım da görev alanlarındır. MİLLİ Takımımızın maçlarının olduğu saatlerde hayatın durduğunu ve TÜRK halkının kalbinin ne kadar hızlı attığını anlatmama gerek bile yok. TÜRK MİLLİ Takımının maçlarında bütün taraftarların tek renk olması sevginin ne kadar tarafsız olduğunun ispatıdır. Bu sevginin en güzel hediyesi güzel futbol galibiyet ve ülkemizi en güzel şekilde temsil etmektir. A MİLLİ Takım formasını giyme şansını bulan futbolcularımızın bu formanın kıymetini ve değerini bilerek sahada terinin son damlasına kadar mücadelelerine devam etmelidirler. Ülkemizde oynanan TÜRKİYE-LÜKSEMBURG MİLLİ maçında futbolcularımızın sahada oynadıkları futbolu anlamak imkânsızdı.  MİLLİ Takımımızın oynamış olduğu futbol göze hoş gelmedi. Rakip takımın oynadığı futbola ayak uydurmamız ve bazı futbolcularımızın sahadaki mücadelesi üzmüştür. Bu maçta alınan bir puan tamamen şansımıza ve takım içindeki birkaç futbolcumuzun gayreti ile alınmıştır. Oynanan futbol ve sahamızda rakibimize verilen puanlar MİLLİ Takımımıza hiç yakışmadı.

TÜRK MİLLİ Takım formasını taşımak bir onurdur. Bu formanın altında çıkılan her maçınızda size ve TÜRK MİLLETİNE yakışan bir futbol oynamanız. İleriki yıllarda MİLLİ takım formasını giymeyi hayal eden genç kardeşlerimize iyi birer örnek olmanızı tavsiye ederim.

TÜRK MİLLİ TAKIM HAYALLERİ KURAN VE BU RÜYA TAKIMDA OYNAMAK İSTEYEN KARDEŞLERİNİZİN HAYALLERİNİ ORTAK OLUN. ONLARIN HAYALLERİNİN SONU OLMAYIN. 

MİLLİ Takımımıza bütün maçlarında başarılar dilerim.

 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Önder Gökdemir yazıları