SON DAKİKA

YENİ FİZİK TEDAVİ HASTANESİNİN TEMELİ, ÖZEL YÖNTEMLERLE GÜÇLENDİRLİYOR

İnşaatına başlanılan İzzet Baysal Fizik Tedavi ve Araştırma Hastanesinin temelinde, depremlere karşı; sismik izolatör ve damper sistemiyle donatılıyor. Bolu Valisi Erkan Kılıç, “Burada yaklaşık 600 günlük bir süre kaldı” dedi.

YENİ FİZİK TEDAVİ HASTANESİNİN TEMELİ, ÖZEL YÖNTEMLERLE GÜÇLENDİRLİYOR
A- A+
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit

Bölgenin en önemli fizik tedavi hastanelerinden birisi olacak, İzzet Baysal Fizik Tedavi ve Araştırma Hastanesinin inşaatı, zemin güçlendirme çalışmalarıyla başladı. 250 yatak kapasiteli olacak hastane depremlere karşı 64 damper ve 184 sismik izolatör sisteminin üzerinde yükselecek. Öte yandan 6 bin 350 adet DSM kazık ile zemin iyileştirme çalışmaları da gerçekleştiriliyor. Çalışmaların devam ettiği inşaat alanını Bolu Valisi Erkan Kılıç ve Bolu İl Sağlık Müdürü Muhammed Emin Demirkol ziyaret etti.

“ÇİMENTO ENJEKTE EDİLİYOR”
Zeminde çimento uygulaması yapıldığını belirten Kılıç, “Son günlerde ülkemizde depremden dolayı çok büyük afetler yaşandı çok büyük acılar yaşanıyor. Şu anda bu binanın yapılışı tamamen deprem mevzuatına ve kurallarına uygun. Bu binanın zeminine fora kazık uygulaması, çimento enjekte ediliyor.  İzolatör sistemi olacak bir de damper denilen ayrı bir sistem var, bunlar tamamen depremi engellemeye çalışan, binanın zarar görmesini engellemeye çalışan bir sistemdir” dedi.

“SON DERECE MODERN FİZİK TEDAVİ HASTANESİ OLACAK”
600 günlük bir süre kaldığını belirten Kılıç, hastanenin bölgeye vereceği katkıya dikkat çekerek, “Burada yaklaşık 600 günlük bir süre kaldı. Müteahhidin düşüncesi kıssa bir süre sonra bu hastaneyi bolu değil bütün ülkemize hizmet verecek şekle getirilecek. Son derece modern fizik tedavi hastanesi olacak. Bununla beraber fizik tedavi anlamında da hastanemizi yenilemiş olacağız. Bölgemiz de ülkemiz de çok önemli bir hastane kazanmış olacak. Burada emeği geçen başta sağlık bakanımız olmak üzere il müdürümüze emeği geçen milletvekillerimize bütün katkı veren herkese çok teşekkür ediyorum. Hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

“1 MİLYAR TL’LİK BİR YATIRIM”
Projenin kapsamına ve verilecek hizmetlere değinen Bolu İl Sağlık Müdürü Demirkol, “Burası yaklaşık 1 milyar TL’lik bir yatırım tabii daha da iş artışlarıyla aratabilir. İhalesi bakanlığımızca yapıldı. Bu bölgede Eğitim Araştırma Hastanesi olarak Türkiye’nin her iline bazen yurtdışından da buraya hasta misafirlerimiz gelmekte, onları ağırlamaktayız. Bu deprem açısından da son derece modern bir yapı içerisinde bu hizmetimizi daha kaliteli bir hale getirmiş olacağız inşallah. Fizik Tedavi Hastanemizde bu bölgenin özellikle şifalı suları, kaplıcaları ve kendi içerisinde robotik fizik tedavi rehabilitasyonuyla hem felçli hastalarımıza hem ameliyat sonrası bakım hastalarımıza hem de D grubu hastalarımıza, ciddi manada hizmet verecek” şeklinde konuştu.
Kaynak: Köroğlu Gazetesi 

Haberle İlgili Diğer Fotoğraflar

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar