AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın
TANJU ÖZCAN'IN DEMİRTAŞ VE TORPİL SÖZLERİNE TEPKİ GÖSTERDİ

AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın, terörün bitirilmesi noktasında, “Selahattin Demirtaş’tan umutluyum” diyen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a tepki gösterdi. Aydın, “Yargılaması devam eden ve ‘Biz Apo’nun heykelini dikeceğiz’ diyen bir insandan terörün bitirilmesini beklemek son derece incitici bir ifade.” dedi.

TANJU ÖZCAN'IN DEMİRTAŞ VE TORPİL SÖZLERİNE TEPKİ GÖSTERDİ
A- A+
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit

Haber: Hızır İlyas Yıldırım

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir televizyon programında terörün ancak Selahattin Demirtaş aracılığıyla bitirilebileceğini savunarak, “Selahattin Demirtaş’tan umutluyum” dedi. Özcan, yine aynı programda belediyelerde personel alımıyla ilgili kendisine yöneltilen bir soruya, “Belediyelerde torpilsiz kimse olmaz” diyerek oldukça dikkat çekici bir cevap verdi.

MİLLETVEKİLİ ARZU AYDIN O SÖZLERE TEPKİ GÖSTERDİ

AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın, Özcan’ın Demirtaş ve torpil konusundaki söylemleri hakkında Bolu Hedef Gazetesi ve TV 14’e açıklamada bulundu. 

“Türk milliyetçisi olduğunu söyleyen biri için böyle bir söylem gerçekten üzüntü verici.” diyerek sözlerine başlayan Aydın, “Terörün bitirilmesi noktasında zaten devletimiz İçişleri Bakanlığıyla, askerleriyle, bütün uzuvlarıyla çalışıyor. Terörist sayısının yüzlere kadar indiği ifade ediliyor. Biz terörün bitirilmesi noktasında birine güveneceksek Türk askerine güveniriz. Selahattin Demirtaş’ın bu memlekette kim olduğunu bilmeyen yok. Yargılaması devam eden ve ‘Biz Apo’nun heykelini dikeceğiz’ diyen bir insandan terörün bitirilmesini beklemek son derece incitici bir ifade. Özcan’ın kendisiyle çelişen ifadelerine çok şahitlik ettik. Biz güvenirsek önce kendimize, askerimize ve milletimize güveniriz. Bizim güvendiğimiz yer asla ve asla ‘Apo’nun heykelini dikeceğiz’ diyen birisi olamaz.” dedi.

“TANJU ÖZCAN’A MİLLETİMİZ SANDIKTA CEVAP VERECEKTİR”

Milletvekili Aydın, Tanju Özcan’ın “Belediyelerde torpilsiz kimse olmaz” sözlerine ise, “Kur’an-ı Kerim’i öperek göreve başlayan, adaletten ve liyakatten bahseden bir insanın böyle bir şey söylemesi enteresan. Bu artık bir dil sürçmesi de değil. Bolu’da ve diğer CHP’li belediyelerde yaşananın ayan beyan ifadesidir bu. Demek ki CHP’li belediyelerde bu şekilde bir uygulama var. Bu uygulamayı her ne kadar CHP’den geçici olarak ihraç edilse de ‘Ben CHP’liyim’ diyen bir başkan itiraf etmiştir. Onların uygulaması böyleyse o uygulamanın cevabını Özcan’a millet sandıkta verecektir. Millet torpille iş yapanı da liyakatle iş yapanı da hem görüyor hem de biliyor.” diye cevap verdi.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar