TANJU ÖZCAN MÜLTECİLERİN DERNEK KURMASINA TEPKİ GÖSTERDİ “BOMBA EĞİTİMİ Mİ VERECEKSİNİZ?”

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Afganlar ve Iraklıların Bolu’da dernek kurmasına “Bu derneklerde bomba eğitimi mi vereceksiniz?” diyerek tepki gösterdi.

TANJU ÖZCAN MÜLTECİLERİN DERNEK KURMASINA TEPKİ GÖSTERDİ “BOMBA EĞİTİMİ Mİ VERECEKSİNİZ?”
A- A+
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit

Bolu’da, ülkeye kaçak yollarla giren ve ikamet izni bulunan yaklaşık 2 binden fazla Afganistan, 7 binden fazla ise Irak vatandaşı bulunuyor. İlde yakın bir zamanda Afgan uyruklu gençler bir araya gelerek Bolu Afganistan Gençleri Sosyal Kültürel ve Yardımlaşma Derneği’ni kurdu. Yine aynı şekilde Irak vatandaşlarının Ikra isimli bir derneği Bolu’da kurduğu öğrenildi.

TANJU ÖZCAN, “BU KADAR KOLAY OLMAMALI”

Mültecilerin Bolu’dan ve ülkeden gitmesi gerektiğini savunan ve bu konuda mültecilere yönelik yaptırımlarıyla bilinen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, kurulan derneklere tepki gösterdi.

Bolu Belediye Meclisi Toplantısı’nda konu ile ilgili görüşlerini dile getiren Özcan, “Iraklı sığınmacılar İkra diye bir dernek kurmuş. Afganlar ise Bolu Afgan Gençleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği kurmuş. Bu kadar kolay olmamalı, bu kadar kalıcı olmamalı. Yarın bir gün herhangi bir olayda bu yerler hedef haline gelir. Bunu da düşünmek lazım.” dedi.
“BOMBA EĞİTİMİ Mİ VERECEKSİNİZ?”
Özcan, konuşmasının devamında şunları söyledi; “Şimdi Iraklılar kurduğu dernekte eğitim vereceklermiş. Hangi konuda eğitim vereceksiniz? Bomba eğitimi mi vereceksiniz? O yüzden sorumlulara sorumluluklarını hatırlatmak istiyorum. Böyle canı isteyen dernek kurmasın. O zaman bende ‘Geldikleri Gibi Gidecekler Derneği’ kuracağım. Derneğimizin amacı da sığınmacıların hepsinin ülkelerine döndürülmesi adına faaliyetler olacak. Bakalım Valilik bu derneğe izin verecek mi vermeyecek mi?”

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.