NURETTİN DOĞANAY MİLLETVEKİLİ OLDUĞUNDA SAMİMİYET SÖZÜ VERDİ

AK Parti Bolu Milletvekili aday adaylığını açıklayan Nurettin Doğanay, “Ben size milletvekili olduğum zaman şunu yapacağım demiyorum. Ama size bu salonun huzurunda AK Parti vekilliği nasip olursa sizlere samimi olacağım sözünü veriyorum” dedi.

NURETTİN DOĞANAY MİLLETVEKİLİ OLDUĞUNDA SAMİMİYET SÖZÜ VERDİ
A- A+
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit

Haber: Hızır İlyas Yıldırım

AK Parti’de en uzun dönem il başkanlığı yapan ve sonrasında Doğu Anadolu Bölgesi Koordinatörü görevi verilen Nurettin Doğanay milletvekili aday adaylığını açıkladı. AK Parti İl Başkanlığı binasında yapılan açıklamaya partililer ve vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

“BU İŞLER NASİP İŞİDİR”

Aday adaylığı toplantısında konuşan Nurettin Doğanay, “Bu süre içerisinde kiminin abisi, kardeşi ve evladı oldum. Böylesi uzun bir siyasi yolculuk içerisinde tabi ki hatalarımız olmuştur. Bu hatalarımızla yüzleşmesini bilerek herkesten helallik istiyorum. Bugün başka bir siyasi yola çıkmamın ilk günü. Rabbim ne nasip eder onu bilemiyoruz. Bu işler nasip işidir. İnsanın nasibinde yoksa ne yapsa boştur. Onun için nasibimizde gitmek varsa o nasip gelip bizi bulacak. Yoksa bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da AK Parti olduğu sürece, Recep Tayyip Erdoğan sağ olduğu sürece ben vekil olsam da olmasam da AK Parti’nin bir neferi olarak her seçimde her aşamada mahalle mahalle dolaşarak seçilmiş 3 milletvekilinin arkasına düşerek Recep Tayyip Erdoğan’ı yalnız bırakmamak için, başkan yapmak için bu değirmene su taşımaya devam edeceğim” dedi.

“DEĞİŞMEYECEĞİM”

Siyasi hayatı boyunca hiç değişmediğini belirten Doğanay, “Benim 15 yıllık siyasi hayatım boyunca şekle, zaman, duruma göre yol almadım. Hayatım boyunca hiçbir dostumdan da kuşkum olmadı. Dostlarından kuşkulanmak başa gelen insanların yegane hastalığıdır. Benim siyasi yaşamımda her gün dostum değişmedi. Her gün siyasi anlamda benim masam da değişmedi. Abim de kardeşim de değişmedi. Benim bir tek elbisem değişti. Dostlarımı bugün de değişmedim yarın da değişmeyeceğim” diye konuştu.

“DURUMA VE ŞAHSA GÖRE MİLLETVEKİLİ OLMAYACAĞIM”

Bolu’nun tüm siyasi farklılıklarının vekili olacağı sözünü veren Doğanay, “Allah nasip ederse yine sizinle olmaya devam edeceğim. Ben Gerede’nin insanın yüzünü serinleten rüzgarı, Mengen’in tadına doyulmayan aşı, Kıbrıscık’ın çeltik tarlaları, Seben’in verimli topraklarını meyve bahçesi, Mudurnu’nun şifalı termal suları, Göynük’ün kültürü olacağım. 2023 yılı önemli bir milat. Sadece Nurettin Doğanay’ın milletvekilliği yolunda yürüdüğü yoldan ziyade kendisiyle 20 yıldır yol yürümekten gurur duyduğum Erdoğan’ın yolu ve istikametidir. Ben size milletvekili olduğum zaman şunu yapacağım demiyorum. Ama size bu salonun huzurunda AK Parti vekilliği nasip olursa sizlere samimi olacağım sözünü veriyorum. Tüm Bolu’nun bütün renkleriyle birlikte, tüm siyasi farklılıklarıyla birlikte kucaklayarak herkesin milletvekili olmak için çaba sarf edeceğim. Duruma ve şahsa göre milletvekili olmayacağım. Herkesten destek istiyorum. Kapı kapı dolaşacağız. Biz derdimizi anlatacağız. Bu yolun sonu ne olursa olsun Nurettin Doğanay olarak her acınıza ortak olmanın sözünü veriyorum. Bolu’nun yağmurlarında ıslanıp sizlerle birlikte güneşinde kurulanmanın sözünü veriyorum” ifadelerini kullandı.

Haberle İlgili Diğer Fotoğraflar

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.