MUDURNU’DA GÖREVLİ MÜEZZİN YARIŞMADA İKİNCİ OLDU

Diyanet TV tarafından düzenlenen ‘Mevlid-i Şerif’i Güzel Okuma’ yarışmasında Mudurnu Yıldırım Beyazıt Camii’ nde görevli müezzin Eyüp Acar ikinci oldu.

MUDURNU’DA GÖREVLİ MÜEZZİN YARIŞMADA İKİNCİ OLDU
A- A+
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit

Haber: Hızır İlyas Yıldırım

Cumhurbaşkanlığı kararıyla 2022 yılının "Süleyman Çelebi Yılı" olarak belirlenmesinin ardından Diyanet TV, "Mevlid" olarak da bilinen "Vesîletü'n-Necât"ı kaleme alan Süleyman Çelebi'yi anmak adına "Vesîletü’n Necât Mevlid-i Şerif'i Güzel Okuma Yarışması"nı izleyiciyle buluşturdu.
Mevlid-i Şerif'in Tevhid Bahri, Veladet Bahri, Merhaba Bahri, Mirac-I Bahri, Mirac-II Münacat Bahri bölümlerinin yarışmacılar tarafından okunacağı programda ilk kez mevlidhanlar yarıştı. Jüri tarafından yapılan seçimle 19 bölümün sonunda finalist ve birinci belli oldu.
Bolu’nun Mudurnu ilçesindeki tarihi Yıldırım Beyazıt Camii Müezzini Eyüp Acar, yarışmada finale kaldı. Acar, finaldeki performansıyla yarışmada ikincilik elde etti.

“BOLU’YU, MUDURNU’YU TEMSİL ETMEK BİR ŞEREFTİ”

Eyüp Acar, yarışma sonrası sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, “Mensubu ve personeli olmakla her zaman gurur duyduğum Diyanet İşleri Başkanlığımızın TV kanalı Diyanet TV’de yayınlanan yarışmada kıymetli jürimizin kararıyla bölümün ikincisi olmak nasip oldu. Yarışma vesilesiyle arayarak mesaj göndererek ve paylaşımlarıyla desteklerini esirgemeyen herkese çok teşekkür ediyorum. Gönül birinci olmayı arzu ederdi olmadı, Safa Balta kardeşimle Bolu’yu, Mudurnu’yu temsil etmekte bizler için ayrıca bir şerefti. Başka yarışmalarda tekrar bulunmak nasip olur inşallah diye dua ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar