SON DAKİKA

YRP MİLLETVEKİLİ ADAYI SADETTİN BASKIN
“MAKAM VE RAKAM İÇİN ADAY OLMADIM”

Yeniden Refah Partisi Bolu Milletvekili Adayı Sadettin Baskın, Bolu’nun bugüne kadar TBMM’de iyi şekilde temsil edilemediğini söyledi. Baskın, “Halka faydalı olmak için siyaset yapmayı tercih ettik. Makam ve rakam için aday olmadım.” dedi.

“MAKAM VE RAKAM İÇİN ADAY OLMADIM”
A- A+
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit

14 Mayıs’ta yapılacak olan seçimler öncesi Yeniden Refah Partisi Genel Merkezi tarafından Bolu Milletvekili Aday Adayı gösterilen Sadettin Baskın, TV 14 Genel Yayın Yönetmeni Hızır İlyas Yıldırım’a özel açıklamalarda bulundu. 
“DERDİMİZ SADECE MİLLETVEKİLİ OLMAK DEĞİL”
Baskın, neden milletvekili olmak istediğine dair kendisine yöneltilen soruya, “Biz tüm insanlığın selameti için çalışan siyasi bir iradeyiz. Derdimiz sadece milletvekili olmak değil. Sadece milletvekili olmak isteseydik oy potansiyeli daha yüksek olan, halk tarafından daha çok bilinen bir siyasi partide bulunur, oradan aday olurduk. Derdimiz makam ve rakam değil. Makam ve rakam için siyaset yapmadık. Allah bize böyle bir siyaset yapmayı nasip etmesin. İnandığımız değerler üzerine siyaset yapmayı tercih ettik. Halka faydalı olmak için siyaset yapmayı tercih ettik.” dedi.
“BUGÜNE KADAR HEP VAATLER VERİLDİ”
Bolu’nun TBMM’de yeterince temsil edilemediğini ifade eden Baskın, “Bugüne kadar TBMM’de Bolu’muzu temsil eden Milletvekilleri bugüne kadar hep vaatler verdi. Vaat vermek kadar kolay bir şey yok. Ağızdan çıkacak iki kelimeye bakar. Bol keseden konuşursunuz. Ama iş icraata gelince işin aslının öyle olmadığını görürsünüz. Mesela devletin ödeneğinden illere ayrılan bir bütçe vardır. Bugüne kadar geçmişteki milletvekillerinden bu ödeneğe dair ve ödeneğin nerelerde kullanacağına dair birşey duymadık. Vaat veren herkes ‘stat yapacağız’, ‘köprü yapacağız’, ‘alt geçit, üst geçit yapacağız’, ‘turizmi canlandıracağız’ gibi şeyler söyledi. Çoğu da gerçekleşmedi. Bizim en önemli ve en tutarlı vaadimiz şudur. Bize ayrılan bütçeyi en yüksek seviyeye çıkarmak. Bunun için mecliste o kürsüyü sallayacağız. İller Bankası’ndan ve diğer yerlerden gelen ödenekleri burada en mantıklı şekilde kullanacağımızı taahhüt ediyoruz.” diye konuştu.
“MİLLETİN HİZMETKARI OLACAĞIM”
Baskın, gittikleri her yerde Yeniden Refah Partisi’ne halk tarafından büyük bir teveccüh gösterildiğini söyleyerek, “Yeniden Refah özlemini insanların gözlerinde görüyoruz. Tahminlerin çok çok üzerinde bir oy potansiyeline sahibiz ve bunu 14 Mayıs’ta göstereceğiz. Ben tüm hayatım boyunca işimi en iyi şekilde ve liyakatli davranarak yapmaya çalıştım. Bundan sonra da böyle yapacağım. Milletin hizmetkarı olmak için bu yola çıktım. Eğer teveccüh gösterilir ve vekil seçilirsem Bolu için, Bolu halkı için mücadele edeceğim. Biz hayra motor, şerre freniz. Millî görüşüz. Geçmiş dönemde tekeden süt çıkardık. Allah’ın izniyle yine çıkartırız.” ifadelerine yer verdi.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar