KOYUN KEÇİ YETİŞTİRİCİLERİ BİRLİĞİ OLAĞAN GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Bolu’da Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Olağan Genel Kurulu gerçekleşti. Bolu İl Tarım ve Orman Müdürü İzzet Murat, İl Müdür yardımcısı Hasan Taş, kırsal kalkınma ve örgütlenme şube müdürü Hasan Şen ve yetiştiriciler katıldı. 

KOYUN KEÇİ YETİŞTİRİCİLERİ BİRLİĞİ OLAĞAN GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİRİLDİ
A- A+
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit

Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Olağan Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmasında Bolu İl Tarım ve Orman Müdürü İzzet Murat, Ziraat Bankası’nın faizsiz kredi ile desteklediği proje ve Bolu Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından uygulanan ıslah projesi hakkında bilgi vererek bu imkanların iyi değerlendirmek gerektiğini, ayrıca kalkınma ajansı tarafından desteklenen hibe programını iyi değerlendirmek gerektiğini ifade etti. 

" ÜRETİMİN ARTIRILMASI İÇİN HEPİMİZİN ELBİRLİĞİ İLE ÇALIŞMASI GEREKİYOR " 
Konuşmasının devamında üretimin artırılması için elbirliği ile çalışılması gerektiğine değinen Murat," Bakanlığımızın uygulamaya koymuş olduğu ve İl Müdürlüğümüz tarafından uygulanan KKYDP alt yapı yatırımları, Ekonomik yatırımlar, Uzman eller projelerinde yüzde elli hibe programını anlatarak ağılların modernize edilmesi, kapasite artırımı suretiyle faydalanmalarını tavsiye etmiştir. Üretimin artırılması için hepimizin elbirliği ile çalışması gerektiğini ifade ederek genel kurulun hayırlara vesile olmasını diliyorum" şeklinde konuştu. 
Kurul, mali genel kurul gündem maddelerinin görüşülmesinden ardından sonra sona erdi.  

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.