SON DAKİKA

Bolu Barosu Hayvan Hakları Komisyonu
kızıl geyikler için Bolu İdare Mahkemesi'nde dava açtı

Bolu Barosu Hayvan Hakları Komisyonu, kızıl geyiklerin korunması için Tarım ve Orman Bakanlığı'na karşı hukuki mücadeleye başlıyor.

kızıl geyikler için Bolu İdare Mahkemesi'nde dava açtı
A- A+
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit

Bolu, 2023- 2024 av sezonu uygulama talimatları çerçevesinde nesli korunmakta olan 14 adet kızıl geyiğin avlanmasının planlandığı bir dava sürecine sahne oluyor. Bolu Barosu Hayvan Hakları Komisyonu, bu kararı durdurmak için Tarım ve Orman Bakanlığı'na karşı hukuki bir mücadeleye girişiyor.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Bolu Barosu Hayvan Hakları Komisyonu Başkanı Aydan Özdemir, "Her yıl tekrarlanan bu tür ihaleler, nesli tükenmekte olan doğal yaşamımızı tehdit ediyor. Bizler, nesli tükenmekte olan hayvanların öldürülmesine karşı çıkıyoruz ve bu vahim durumu durdurmak amacıyla Bolu İdare Mahkemesi'nde dava açma kararı aldık" dedi.

Bu dava, doğanın korunması ve hayvan haklarının savunulması için atılan önemli bir adım olarak dikkat çekiyor. Bolu Barosu Hayvan Hakları Komisyonu, doğal yaşamın ve nesli tehlikede olan türlerin korunmasına yönelik mücadelesini kararlılıkla sürdürüyor

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar