İYİ PARTİLİ MURAT GÜLER'DEN KADIN HAKLARI GÜNÜ MESAJI

İYİ Parti Bolu İlçe Başkanı Murat Güler, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

İYİ PARTİLİ MURAT GÜLER'DEN KADIN HAKLARI GÜNÜ MESAJI
A- A+
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit

Başkan Güler  “5 Aralık, 1921 yılından itibaren tüm dünyada Dünya Kadın Hakları Günü olarak kutlanmaktadır.

Dünyanın pek çok ülkesinden önce, 5 Aralık 1934 tarihinde Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verilmiş olması sebebiyle de 5 Aralık günü Milletimiz için ayrı bir öneme sahiptir. Bu, bizim kadınlarımızın geçmişten günümüze her zaman hak ettiği değeri gördüğünün ve hayatın her alanında aktif rol aldığının göstergesidir.

Laik Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de ifade ettiği üzere;  ‘’Şuna inanmak lazımdır ki , Dünya üzerinde gördüğümüz her şey kadınların eseridir ‘’ 

Toplumun temel yapı taşını oluşturan aile kavramının en önemli değeri kadınlarımızın eğitimli, bilgili ve bilinçli olması bir toplumun sağlıklı gelişebilmesinin temelidir. “Cennet anaların ayakları altındadır” buyruğuna yürekten inanan bir dinin mensubu olan bizler, bugüne kadar kadınlara yönelik her türlü şiddetin, ayrımcılığın ve istismarın karşısında olduğumuz gibi bundan sonra da olmaya devam edeceğiz.

Hayatımızın her anında varlıklarıyla onurlandığımız, desteklerini bizden hiç bir zaman esirgemeyen en başta Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener Hanımefendi olmak üzere, bütün kadınlarımızın Kadın Hakları Günü’nü en içten dileklerimle kutluyor, sevginin, şefkatin ve özverinin simgesi olan kadınlarımıza saygılarımı sunuyorum.”

MURAT GÜLER 

İYİ PARTİ BOLU MERKEZ İLÇE BAŞKANI

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.