BURHAN AKTAŞ
İYİ PARTİ'DE ADAYLIĞINI AÇIKLADI

İYİ Parti Bolu İl Başkanı Ahmet Örnekbaş’ın 14 Ocak’ta gerçekleşecek parti kongresinde başkanlığa aday olmayacağını duyurmasının ardından, Bolu Belediyesi İşletme ve İştirakler Müdürü Burhan Aktaş, Bolu İYİ Parti il ve ilçe yönetimlerinin de uygun görmesiyle başkanlığa aday olacağını belirtti.

İYİ PARTİ'DE ADAYLIĞINI AÇIKLADI
A- A+
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit

Bolu İYİ Parti Merkez binasında yapılan aday tanıtım toplantısına İYİ Parti Bolu İl Başkanı Ahmet Örnekbaş, İYİ Parti Bolu Merkez İlçe Başkanı Murat Güler, Bolu Belediyesi İşletme ve İştirakler Müdürü Burhan Aktaş, partinin il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri katıldı. Burada açıklamada bulunan Ahmet Örnekbaş, “14 Ocak Cumartesi günü yapılacak Bolu İl Kongresinde aday olarak açıklamasını yapacak Sayın Burhan Aktaş’ın değerlendirmelerini, açıklamalarını dinleyeceğiz. Bunu dışında partimizin bu yükseliş sürecinde iktidar yürüyüşünde bizlere destek olmak için değişik siyasi partilerden istifa ederek iyi parti ailesine katılıp bizimle yol yürümek isteyen arkadaşlarımızın partiye katılımını ve rozet takma törenini yapacağız.” ifadelerini kullandı.

Partinin il başkanlığına adaylığını açıklayan Burhan Aktaş ise, “Adım Burhan Aktaş.1983 yılında bankacılıkla başlayan meslek hayatıma son 12 yılı şube müdürlüğü olmak üzere 2015 yılında tamamladım. Sayın İl Başkanımın davetiyle de İYİ Parti Ailesine katıldım. Mevcut il başkanım Sayın Ahmet Örnekbaş yayımladığı deklarasyonla 14 Ocak 2023 tarihinde yapılacak kongrede il başkanlığına talip olmadığını kamuoyuna duyurmuştur. Sayın başkanımızın bir sonraki duyurusunun Yüce Türk Milletinin meclisine katılma yönünde olacağını temenni ediyor, öyle olmasını arzu ediyoruz” dedi.

Aktaş adaylığını şu sözlerle açıkladı; “Sayın Ahmet Örnekbaş’ın aday olmaması sebebiyle boşalacak il başkanlığına il ve ilçelerimiz yönetimlerinin de uygun görmesiyle u göreve talip olduğumu Sayın Bolulu Hemşerilerimize arz ederim. Cesurlar hareketi olarak tanımlanan ve mensup olmaktan gurur duyduğum İYİ Partimizin Kuruluşundan bu yana il, ilçe ve belde yönetimlerinde görev almış bütün gönüldaşlarımıza canı gönülden teşekkür ediyorum. 14 Ocak’ta yapılacak kongrede değerli delegelerimizin de uygun görmesi halinde Liderimiz Sayın Meral Akşener Hanımefendiye çıktığı bu kutlu davada yeni yönetimimizi de güçlü bir şekilde yanında olduğumuzu yapacağımız çalışmalarla duyurmak istiyoruz.”

Yapılan açıklamaların ardından partiye yeni katılan üyelere rozet takdimi yapıldı.

Toplantı, fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar