TANJU ÖZCAN'A SU ŞİŞESİ FIRLATMIŞTI
HACER ÇINAR SALONDAN ÇIKARTILDI

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Şubat ayında yapılan meclis toplantısında kendisine su şişesi fırlatan ve hakaretlerde bulunan AK Partili Meclis Üyesi Hacer Çınar’ı son toplantıda özür dilemeye davet etti. Çınar’dan özür gelmeyince Özcan, kendisini görevliler eşliğinde dışarı çıkarttırdı.

HACER ÇINAR SALONDAN ÇIKARTILDI
A- A+
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit

Haber: Hızır İlyas Yıldırım

Bolu Belediye Meclisi Nisan Ayı 1. Oturumu Belediye Başkanı Tanju Özcan başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda Tanju Özcan, bir önceki meclis oturumunda kendisine su şişesi fırlatan ve hakaretlerde bulunan AK Partili Meclis Üyesi Hacer Çınar’ı kürsüden özür dilemeye davet etti. Çınar tarafından beklenen özür gelmeyince Özcan kendisinin görevlilerce dışarıya çıkartılmasını istedi. Bunun üzerine AK Partili meclis üyeleriyle Özcan arasında gerginlik yaşandı. Uzun süre toplantıyı terk etmekte direnen Hacer Çınar, daha sonra salondan görevliler eşliğinde çıkartıldı.

ÖZCAN ÖZÜR DİLEMEYE DAVET ETTİ
Özcan, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, bir önceki toplantıda depremzedelere yardım konusunun görüşüldüğü esnada yaşanan olayları hatırlatarak, “Belediye Meclis Üyesi Hacer Çınar aramızda. Kendisi Şubat ayında şahsımı ve belediye başkanlığı makamını fiili ve ağza alınmayacak hakaretlerle hedef almıştı. Kendisini özür dilemek üzere kürsüye davet ediyorum. Fırlattığınız su şişesi ile arkamdaki Atatürk posterini de kırmışsınız. Bununla alakalı da kamu malına zarar vermekten hakkınızda suç duyurusuda bulunacağım.” dedi.

ÇINAR ÖZÜR DİLEMEDİ
Hacer Çınar’dan beklenen özür gelmeyince görevlilerden Çınar’ın dışarıya çıkartılmasını isteyen Özcan, “Hacer hanımı dışarıya çıkartın ve talimatımı yerine getirin. Bu konuda kararım nettir. Özür dilemediği takdirde dışarıya çıkartılacak.” ifadelerini kullandı. 
Yaşanan gerginlik sonrası birleşime 5 dakikalık ara verildi. Aranın ardından yeniden alevlenen tartışmalar sonrası Hacer Çınar, görevliler eşliğinde salondan çıkartıldı. Toplantı, Çınar’ın ardından kaldığı yerden devam etti.

NE OLMUŞTU?
Bolu Belediye Meclisi’nde depremzedelere yardım konusunun görüşülmesi için Şubat ayında olağanüstü toplantı gerçekleştirilmiş, toplantının son bölümlerinde Bolu Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Uğur Akbay ve Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan arasında tartışma yaşanmıştı. Depremzedelere yardım oylaması esnasında arka sıralarda oturan AK Partili Meclis Üyesi Hacer Çınar, Başkan Özcan’a su dolu pet şişesi fırlatmış ve hakaretlerde bulunmuştu.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar