İYİ PARTİLİ ÜNZİLE YÜKSEL'DEN DEPREMZEDE KADINLAR İÇİN ULUSAL DESTEK ÇAĞRISI:
“GÜN BİRLİKTELİK VE DAYANIŞMA GÜNÜDÜR”

İYİ Parti Kadın Politikaları Başkanı Ünzile Yüksel, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yaptığı basın açıklamasında depremzede kadınlar ve çocuklar için ulusal destek çağrısında bulundu. Yüksel, “Kadınlar ve çocuklar için bir araya gelebilmek adına ulusal destek çağrısı yapıyoruz. Gün, birliktelik ve dayanışma günüdür.” dedi.

“GÜN BİRLİKTELİK VE DAYANIŞMA GÜNÜDÜR”
A- A+
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit

Haber: Zeynep Algan 
8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada kadının siyasal haklarını elde etmesi ve sosyal yaşama eşit olarak katılmasına değinerek başlayan İYİ Parti Kadın Politikaları Başkanı Ünzile Yüksel, açıklamasında şunları kaydetti; “Bölgedeki kadınlar, toplumsal cinsiyet eşitsizliği nedeniyle yine yaşam mücadelesini her anlamda sırtlamış durumdadırlar. Afet bölgesinde bulunduğumuz sürece yaptığımız gözlem ve edindiğimiz tecrübe neticesinde özellikle kadınların, çocukların ve engellilerin yani kısacası bütün kırılgan grupların tuvaletlere, hijyen malzemelerine erişmekte, mahremiyetlerini korumakta zorlandıklarını gördük. Hamile kadınların, yeni doğum yapmış kadınların hijyenik ortamda sağlık hizmetlerine erişemediklerini gördük. Bölgede yaşayan kadınlar ve çocuklar karşılanamayan hijyen ihtiyaçlarından dolayı ciddi sağlık sorunları ile karşı karşıya kalmaktadırlar.”

“ÇOCUKLARIMIZ KAÇIRILMIŞ VE KAYBOLMUŞTUR” 
Yaşanan depremler sonrası deprem bölgesinde yeterince güvenlik önlemleri alınmadığını öne sürerek hükümete tepkisini dile getiren Yüksel, “Yaşadığımız afet ile birlikte geç kalındığı ve yeterince güvenlik önlemleri alınmadığı için çocuklarımız kaçırılmış ya da kaybolmuştur. Enkazdan kurtarılan ancak sonrasında nerede olduğu bilinemeyen ve bulunamayan çocuklarımız vardır. Başta Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olmak üzere hiçbir devlet kurumu kamuoyunun bu sorunlarına çözüm üretememiştir. Hükümetin deprem ile mücadelede nasıl enkaz altında kaldığına hep birlikte şahit olduk.” dedi. 

“GÜN BİRLİKTELİK VE DAYANIŞMA GÜNÜDÜR” 
Yüksel, konuşmasının devamında şunları söyledi; “Bu önemli ve anlamlı günde İYİ Parti olarak; bölgede büyük bir özveriyle çalışan sivil toplum örgütlerine, kamunun tüm ilgili kurumlarına, siyasi partilere, özel sektöre, üniversitelere ve yerel yönetimlere birlikte çalışmaya. Parti olarak bu çağrımızı, bölgede yaşayan kadınlar ve gelecek mirasımızı devralacak çocuklarımız için yapıyoruz. Kadınlar ve çocuklar, siyasi çıkarların malzemesi olamaz. O nedenle İYİ Parti olarak ilgili tüm birimlere, her türlü partizanlıktan uzak, “kadınlar ve çocuklar için bir araya” gelebilmek adına ulusal destek çağrısı yapıyoruz.  Gün, birliktelik ve dayanışma günüdür.”

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.