GÖNÜLLÜ HEMŞİRELİK ÖĞRENCİLERİNDEN
GAZİLERE ZİYARET

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Hemşirelik Bölümü Öğrencileri, Öğretim Görevlisi Hacer Alpteker’in yürütmekte olduğu Sosyal Sorumluluk Dersi “Gazilerimiz Yaşayan Milli Değerlerimiz’’ projesi kapsamında Bolu’daki Muharip Gazileri ziyaret etti.

GAZİLERE ZİYARET
A- A+
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit

Öğretim Görevlisi Hacer Alpteker’in yürüttüğü Sosyal Sorumluluk Dersi ile Muharip Gazileri, hemşirelik öğrencisi Enes Doğru, Elif Soğlu, Büşra Yıldırım, İrem Çakar, Merve Ulusoy ziyaret etti.

Projede gönüllü olarak görev alan ve bilgi veren hemşirelik öğrencisi Enes Doğru ‘‘Danışman hocamız projesinden bahsetti ve gönüllü olup olmayacağımızı sordu. Bizde hemen kabul ettik. Gazilerimizle iletişime geçtik ve buluştuk. Etkinliğimiz, gazilerimizi selamlama ve hasbihal ile başladı. Gazilerimiz, Kıbrıs savaşındaki anılarını gözleri dolarak anlattılar. Üzerinden yıllar geçmesine rağmen hala etkisi devam ediyordu ve hepimiz duygu dolu anlar yaşadık’’ dedi.

Proje danışmanı Öğr. Gör. Hacer Alpteker ‘‘Yaşamda alma-verme dengesini çoğu zaman önemsemiyoruz ama aslında önemli. Bizler için canını ortaya koyan, bunca fedakârlık yapan gazilerimize ve şehit ve ailelerine çok daha fazla değer vermemiz gerektiğini düşünüyorum. Gaziler, milli değerimiz ve yaşayan tarihimizdir. Bizlerde onlara gerekli saygıyı, ilgiyi göstererek bir nebzede olsa minnet borcumuzu ödemeli yeni kuşaklara bu değeri aktarmalıyız. Bu kapsamda daha öncede gazilerimizi üniversitemizde ağırlama şansımız olmuştu. Pandemi nedeniyle gazilerimizi korumak adına bir süre görüşemedik. Ancak bu akşam tekrar bir araya gelme şansımız oldu, mutluyum. Bu akşamki etkinliğimize türküleriyle, sazıyla keyif katan, Eğitim Fakültesi öğrencisi Tolga Uçar ile projede gönüllü yer alan öğrencilerim; Enes Doğru, Elif Soğlu, Büşra Yıldırım , İrem Çakar, Merve Ulusoy’a duyarlılıkları için teşekkür ederim. Saygı değer gazilerimize misafirperverlikleri için sonsuz teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum’’ dedi. 

BAİBÜ SBF Hemşirelik Bölümü öğrencileri Muharip Gazilerimize Türk Bayrağını öperek hediye ettiler.  Program hatıra fotoğrafı çekimi ile sonlandı. 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.