CUMHUR BANDAKÇIOĞLU'NDAN FATURA SİTEMİ
"FATURA BİR DERT, FATURA ÖDEMEK BAŞKA BİR DERT"

A- A+
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit

CUMHUR BANDAKÇIOĞLU’NDAN FATURA SİTEMİ

Bolu Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyesi Cumhur Bandakçıoğlu, Bolu’da doğalgaz faturası ödeme noktasının şehre çok uzak bir mesafede bulunduğunu ve ödemelerde sadece nakit paranın geçerli olduğunu söyleyerek bu durumun vatandaşlar için büyük mağduriyet yaşattığına dikkat çekti. Bandakçıoglu, “Fatura bir dert, fatura ödemek başka bir dert” diyerek duruma tepki gösterdi.

Bolu’da, yüksek doğalgaz fatura bedelleri altında ezilen vatandaşlar, bu faturaları ödemek istediğinde de büyük sıkıntı yaşıyor. Bolu Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyesi Cumhur Bandakçıoğlu, şehirde doğalgaz ödeme noktalarında vatandaşların yaşadığı sıkıntıya dikkat çekti. 

YÜKSEK GELEN FATURALAR

Bandakçıoglu, uzun ve soğuk bir kış mevsimine sahip olan Bolu’da doğalgaz faturalarının vatandaşı mağdur ettiğine dikkat çekerek, “Son yıllarda ülke ekonomisindeki ve dünyada yaşanan olumsuzlukların getirdiği çeşitli sebeplerle enerji fiyatları da yükselişi geçti.  Tabi bu olumsuz gelişmeler faturalarımıza yansıdı. Hane halklarının gelir gider dengelerindeki olumsuzluklarında etkisiyle doğalgaz özellikle Bolu gibi uzun ve soğuk bir kış mevsimi yaşanan şehirlerimizde neşeleri kaçırdı. Hepimiz son yıllarda yüksek meblağlı faturalarla muhatap oluyoruz. Özellikle dar gelirli vatandaşlarımız ve emeklilerimiz kış aylarında ciddi bir sıkıntı yaşıyor.” dedi.

NAKİT PARA ZORUNLULUĞU

Ödeme yapmak isteyen vatandaşlara diretilen nakit tahsilat zorunluluğuna tepki gösteren Bandıkçıoğlu, “Faturayı alan vatandaşlar son ödeme tarihinde ya bir   fatura ödeme noktasına gidiyor ya da bir banka şubesinin yolunu tutuyor.  Ödeme noktasında eğer nakit paranız yoksa, kredi kartıyla ödeme yapmak isterseniz kredi kartı için bankanız sizden bir komisyon kesmekte ayrıca ödeme noktasına da bir hizmet bedeli ödemek zorundasınız.  Eğer peşin ödeme yaparsanız fatura bedeli ile birlikte sadece hizmet bedeli ödüyorsunuz. Anlaşmalı bankaların gişelerine gittiğinizde ise faturayı peşin öderseniz ve gişede kendinize yer bulabilirseniz problem yok ama eğer kredi kartıyla öderseniz yine kredi kartınız sizden komisyon kesiyor. Fatura bir dert, fatura ödemek başka bir dert.” diye konuştu.

“ÖDEME NOKTASI ŞEHİR MERKEZİNE ÇOK UZAK”

Ödeme noktasının şehir merkezine uzaklığının da mağduriyet oluşturduğuna dikkat çeken Bandıkçıoğlu, şöyle dedi; “Şirketin tahsilat veznesi şehrin uç mahallerinden Sağlık Mahallesinde. Yani komisyonsuz ve hizmet bedelsiz ödeme yapabileceğiniz Bolu’da ki tek nokta Sağlık Mahallesinde bulunuyor.  O da tabi sadece nakit ödeme almakta kredi kartıyla ödeme kabul etmiyor.  Yani burada bir yanlış olduğunu düşünüyorum. Bolu ölçeğinde ciddi büyüklükteki bir şirketin, şehir merkezinde kendisine ait bir tahsilat merkezi olmamasını açıkçası anlayamıyorum. Bolu halkına bu zorluk neden çıkarılıyor anlam veremiyorum. Aksagaz Bolu Bilecik Dağıtım A.Ş. yetkililerine buradan bir kez daha sesleniyorum. Zaten fatura bedelleri altında ezilen Bolu halkına en azından ödeme konusunda daha rahat ve komisyonsuz bir hizmet sağlamalarını istiyorum.”

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.