ERZURUM'DAKİ EKREM İMAMOĞLU SALDIRISINA BOLU BAROSU'NDAN TEPKİ

Erzurum’da, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayı Ekrem İmamoğlu’na ve mitinge katılan vatandaşlara yapılan saldırıya bir tepki de Bolu Barosu’ndan geldi.

ERZURUM'DAKİ EKREM İMAMOĞLU SALDIRISINA BOLU BAROSU'NDAN TEPKİ
A- A+
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit

Haber: Zeynep Algan  

23. Dönem Cumhurbaşkanlığı seçimine sayılı günler kala İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayı Ekrem İmamoğlu’na Erzurum’da düzenlenen saldırı ve provokasyona bir tepki de Bolu Barosu’ndan geldi. 

“ERZURUMDAKİ SALDIRI VE PROVOKASYONU KINIYORUZ” 
Bolu Barosu tarafından saldırıya ilişkin yapılan kınama açıklamasında, “Bu vahim saldırı Cumhuriyetimizin 100.yılında, seçimlerde bir hafta kalmışken doğrudan seçmen iradesine ve demokrasiye yöneliktir. 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri öncesinde ülkemizin birliğine, bütünlüğüne, barış ve kardeşlik ortamına yönelik bu saldırı kabul edilemez. Türkiye Barolar Birliği olarak daha evvel siyasetçileri kin ve nefret dilinden uzak durmaları konusunda uyarmış ve provokasyonlara yol açabileceğine ifade etmiştik. Uyarımızın dikkate alınmamasının sonucu bugün Erzurum’da ve Trabzon’da yaşanan saldırı ve provokasyonlardır.” ifadelerine yer verildi.

“VALİLİK VE EMNİYET GÜÇLERİ ÖNLEM ALMAMIŞ” 
Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi; “Daha da vahim olan husus, ne yazık ki bu saldırı ve provokasyonlara valilik ve emniyet güçleri önlem almamış, müdahalede bulunmamış, sessiz kalmış ve seyretmiştir. Bir kez daha siyasetçilerin nefret dilinden uzaklaşarak birleştirici bir tutum izlemeye, resmi mercileri görevlerini yapmaya ve gerekli önlemleri almaya, yurttaşlarımızı da sağ duyuya davet ediyoruz.”

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar