CHP'Lİ KURT: EMEKLİLER VERİLEN ZAMLA AÇLIĞA TERK EDİLİYOR

CHP Bolu milletvekili aday adayı Ahmet Kurt, ülkede yaşanan yüksek enflasyon nedeniyle emeklilerin verilen az oranda zamla açlığa terk edildiğini vurgulayarak, emekli maaşlarının en az asgari ücret kadar olması gerektiğini söyledi.

CHP'Lİ KURT: EMEKLİLER VERİLEN ZAMLA AÇLIĞA TERK EDİLİYOR
A- A+
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit

Hükümetin emeklilere verdiği zam oranlarının yetersiz olduğuna dikkat çeken CHP Bolu Milletvekili aday adayı Ahmet Kurt, “2023 yılında dul, yetim ve emekli maaşları en az asgari ücret olan 8 bin 500 TL olmalıdır. Yoksa gıda enflasyonunun yüzde 200 olduğu bir ortamda emeklilere yüzde 50 zamdan bahsetmek emeklileri açlığa terk etmek demektir. Bu zammın kaynağını soracak olsanız ülkenin gelirleri adaletli bir şekilde paylaşıldığında bunun fazlasının bile verileceği görülür. Yeter ki niyet önemli. Bu kaynaklar yandaşa mı verildi yoksa halkımıza mı? Sorun da tam burada. Sorarsan kaynak yok diyecekler. Bunları söyleyenlerde en az 3 ila 11 yerden maaş alan kişilerdir. Emekli maaşları 8 bin 500 TL’nin altında olamaz.” dedi.

BİZİM İKTİDARIMIZDA ÇOCUKLAR YATAĞA AÇ GİRMEYECEK

CHP’li Kurt, okula giden çocukların daha gün ağarmadan ders başı yapmalarına tepki gösteren Kurt, şunları söyledi:

“Çocuklarımız zifiri karanlıkta okula gidiyor. Çocuklara eğitim mi veriyoruz yoksa eziyet mi çektiriyoruz. Ne adına, elektrik tasarrufu ise eğitimden tasarruf olmaz, olmamalıdır. Bir çok çocuğumuz kahvaltı yapmadan okula gitmek zorunda kalıyor. Karnı aç çocuk ne kadar dikkatli ders dinleyebilir. Bunu sistemli ve bilinçli yapıyorlar. Garibanın çocuğunu tarikat yurtlarına okullarına muhtaç etmeye çalışıyorlar. Bizim dönemimizde bir ilkokul mezunu şu anki lise mezunundan daha bilgiliydi. Bizim iktidarımızda çocuklar ne okula aç gidecek ne de yatağa aç girecek. 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar