CHP'Lİ ERSAN TÜRKOĞLU'NDAN HACER ÇINAR'A SERT TEPKİ
“BU SİYASİ BİR ŞOV, FİZİKİ BİR ŞİDDETTİR”

CHP Bolu İl Başkanı Ersan Türkoğlu, AK Partili Meclis Üyesi Hacer Çınar’ın Belediye Başkanı Tanju Özcan’a su fırlatmasına sert tepki gösterdi. Türkoğlu, “Bu bir siyasi şov, fiziki bir şiddettir.” dedi.

“BU SİYASİ BİR ŞOV, FİZİKİ BİR ŞİDDETTİR”
A- A+
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit

Bolu Belediye Meclisi'nde depremzedelere yardım konusunun görüşülmesi için olağanüstü toplantı gerçekleştirildi. Toplantının son bölümlerinde Bolu Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Uğur Akbay ve Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan arasında tartışma yaşandı. Oylama öncesi yaşanan gerginlik sırasında arka sıralarda oturan AK Partili meclis üyesi Hacer Çınar, Başkan Özcan'a su dolu pet şişeleri fırlattı. Çınar’ın Tanju Özcan’a yönelik “ahlaksız”, “pislik herif” sözleri kameralara yansıdı.

CHP Bolu İl Başkanı Ersan Türkoğlu, yaşananlar sonrası basın açıklamasında bulundu. Parti binasında gerçekleştirilen açıklamada Türkoğlu, Hacer Çınar’ın tutumuna sert tepki gösterdi.

Deprem sonrası ülkenin çok zorlu bir süreç yaşadığını belirterek sözlerine başlayan Türkoğlu, “11 ilde gerçekleşen ve sadece isim soy isim tespiti yapılmış 42 binden fazla insanımızı kaybettik. 115 binden fazla insanımız yaralı bunların birçoğunun kolu bacağı kesik durumda. Bölgede görev yapan doktorlarımızdan aldığımız bilgiye binaen söylüyorum. Memlekette bu kadar açı tablo varken ve bu kadar fazla insanımız bu kadar insanımız hayatını kaybetmişken ki bu sayıların çok daha fazla olacağı su götürmez bir gerçek. Sadece genel başkanlarına yaranmak için özellikle Bolu genelinde siyaset yapan, AK Parti’de siyaset yapan iki arkadaşımızın ne yazık ki ikisi de kadın.  Ve bunların çıkışları son derece düşündürücü üzücüdür.” dedi.

HACER ÇINAR’IN KARİYERİNE DİKKAT ÇEKTİ

Türkoğlu, AK Parti kanadından deprem sonrası birçok kişiye aba altından sopa gösterildiğini ima ederek, “AK Parti’nin genel başkanı yaşanan sıkıntının gerçek sebebini sümen altı etmek için ‘not tutuyoruz’ diye tehdit ediyor. AK Parti’de siyaset yapıp genel başkana kendisini göstermek için çırpınan 3-4 tane kadın şahıs biri İmamoğlu’nu tersliyor. Bolu Milletvekili Arzu Aydın genel başkanımızın tweetinin altına son derece yakışıksız bir yorum yapıyor ve en son dün AK Parti genel başkanına okuduğu şiirden sonra bütün kariyeri, ekonomik yapısı olağanüstü değişen belediye meclis üyesi Hacer Hanım fiziki bir eylemde bulunarak Bolu halkını temsil eden mecliste, yine Bolu halkını temsil eden belediye başkanımıza su fırlatıyor. Bu fiziki bir şiddettir. Siyasetçilerin eleştiriye açık olması lazım. Söylediklerini beğeniriz beğenmeyiz, söyledikleri doğrudur yanlıştır bunu çıkar kürsüde anlatırsınız.” diye konuştu. 

‘’SAĞLIKLI BİR AKIL NASIL BÖYLE BİR TEPKİ GÖSTERİR’’ 

Yapılan meclis toplantısını yakından izlediğini belirten Türkoğlu, açıklamasının devamında şunları kaydetti; “Sayın başkan bundan önceki belediye başkanı gibi belediye meclis üyelerine söz vermemezlik yapmadı. İsteyen bütün arkadaşlarımız çıktılar o kürsüde düşündüklerini dile getirdiler. Başkan da doğrudur, yanlıştır kendi düşüncelerini ifade etti. Hacer Çınar’ın konuşmasına engel bir durum mu vardı da suyu fırlattı merak ediyorum. Bir diğer merak ettiğim konu da kendi şahsıyla alakalı bir cümle yok. Şahsına hiçbir şekilde hakaret yok. Eğer görüntüleri izlerseniz olayın sadece deprem süreciyle alakalı olduğunu görürsünüz. Deprem sürecinde yaşananlara karşı yapılanlara olan eleştirilerle ilgili olduğunu görürsünüz. Buna sağlıklı bir akıl nasıl böyle bir tepki gösterir. Bu olayın bütününü göz önünde bulundurduğumuz zaman siyasi bir şov, fiziki bir şiddet görüyoruz. Hacer Çınar’ın yaptığı, yaklaşan seçimlerde ‘ben de varım’ demenin çabasıdır. Biz bunu böyle okuyor ve bu olayı kınıyoruz.”

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.