KAZIM KONAK AK PARTİ'DEN ADAY ADAYI OLDU
“BU BİR VEDA DEĞİL, YENİ BAŞLANGIÇLAR İÇİN BİR BESMELEDİR”

14 Mayıs’ta yapılacak olan seçimler öncesi AK Parti Bolu Merkez İlçe Başkanlığı görevinden istifa ederek AK Parti Bolu Milletvekili Aday Adayı olan Kazım Konak, basın açıklamasında bulundu. Kazım Konak, “Bu bir veda değil, yeni başlangıçlara bir besmeledir. Aday olsam da olmasam da bu davaya hizmet etmeyi sürdüreceğimin bilinmesini isterim.” dedi.

“BU BİR VEDA DEĞİL, YENİ BAŞLANGIÇLAR İÇİN BİR BESMELEDİR”
A- A+
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit

Haber: Zeynep Algan

Geçtiğimiz günlerde AK Parti Bolu Merkez İlçe Başkanlığı görevinden istifa ederek AK Parti Bolu Milletvekili Aday Adayı olan Kazım Konak, basın açıklamasında bulundu. AK Parti Bolu İl Başkanlığı’nda düzenlenen toplantıya parti mensupları katıldı.
Burada konuşan Kazım Konak, “Türkiye Yüzyılının kaderini belirleyecek olan seçim sürecine girdiğimiz bu dönemde, çıktığımız yeni yol olan, aday adaylığı sürecimizle ilgili yanımızda olduğunuz için hepinize çok teşekkür ederim.” dedi.

“AK PARTİ GÜCÜNÜ MİLLETTEN ALMIŞ BİR PARTİDİR”
AK Parti iktidarında ülkenin büyük bir yol katettiğini vurgulayan Konak, şöyle dedi; “Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 2001 yılında ‘Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’ sözleriyle başlattığı kutlu yolculukta, hamdolsun ülkemiz ve milletimiz, büyük bir gelişme, kalkınma ve istikrar sağladı. Dünyada ve bölgesinde sözüne itibar edilen, küresel siyasete yön veren, dünya mazlumlarının umudu olan, insanlık için adeta güvenli bir liman haline gelen ve oyun kurucu bir aktöre dönüşen çok güçlü bir ülke olduk. İktidarda olduğumuz 20 Yılda asırlık işlere imza attık. Bu süre zarfında hem iç hem de dış kaynaklı birçok badireler atlattık. Kapatma davası, Gezi Olayı, darbe planları, 17-25 Aralık yargı darbesi ve 15 Temmuz hain FETÖ darbe girişimi Sivil iktidarımızı ve demokrasimizi hedef alan, alçak saldırılara maruz kaldık. Son dönemde ise, salgın hastalıklar ile 6 Şubat’taki yüzyılın deprem felaketi ile karşı karşıya kaldık.  Liderimiz, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi ‘önce Allah’a sonra aziz milletimize güvenerek’ bütün bu sorunların üstesinden gelmeyi başardık ve başarıyoruz elhamdülillah. Bu kutlu davaya hizmet etmek ve Recep Tayyip Erdoğan’a yol arkadaşı olmak için, parti büyüklerimizin de kabulüyle 2009 yılında AK Parti ailesine katılma onuruna sahip oldum. O günden bugüne kadar, partimizin çeşitli kademelerinde verilen görevleri, elimden geldiği kadar, layıkıyla yerine getirmeye büyük gayret gösterdim. Cumhurbaşkanımızın ömrünü adadığı bu mukaddes davaya, küçük de olsa bir faydamız olduysa, bu onur ve gurur bana yeter. Bu süre zarfında şahsıma ve yönetimime güvenen, bu davaya gönül vermiş dava insanlarına ve yol arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İlmek ilmek işlenerek, bedeller ödenerek ve cansiperane mücadele edilerek geldiğimiz günümüzde, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına damga vuracak, yine AK Parti ve Cumhur İttifakıdır. Çünkü AK Parti, milletin bağrından çıkmış ve gücünü milletten almıştır.”

HELALLİK İSTEDİ
Vekil olmak adına çıktığı yolda partililerden helallik isteyen Konak, sözlerini şöyle sürdürdü; “Yeni bir döneme, yani Türkiye Yüzyılına giriş yaptığımız bu yolculukta, ülkeme, milletime ve AK Parti’me yine farklı bir görevde hizmet edebilmek adına; 14 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçimlerinde, milletvekili aday adayı olmak istediğimden, büyük bir onurla ve gururla yürüttüğüm Merkez İlçe Başkanlığı görevimden ayrılmış bulunuyorum. Bu bir veda değil, yeni başlangıçlara bir besmeledir. AK Parti Genel Merkez yöneticilerimiz ve parti büyüklerimizle yaptığımız istişareler neticesinde, aldığımız bu kararın; partimiz, Bolumuz ve ülkemiz için hayırlı olmasını dilerim. Şunu da vurgulamak isterim ki; verilecek karar ne olursa olsun, bu davaya hizmet etmeyi sürdüreceğimin bilinmesini isterim. Çünkü bizler hepimiz “Biz bu millete efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geldik” diyen, Recep Tayyip Erdoğan’ın teşkilat mensuplarıyız. Bulunduğumuz görevler münasebetiyle, istemeyerek ya da farkında olmadan, kalbini kırdığımız, üzdüğümüz, bütün arkadaşlarımdan ve kardeşlerimden, haklarını helal etmelerini istiyorum. Bizden yana olan haklarımızın hepsi helal olsun. Allah birlik ve beraberliğimizi daim eylesin. Sağ olun var olun.”

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar