BOLU'DA “ENGELLERİ KALDIRALIM” ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

Bolu’da, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından “Engelleri Kaldıralım” programı düzenlendi.

BOLU'DA “ENGELLERİ KALDIRALIM” ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ
A- A+
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit

3 Aralık Dünya Engelliler günü kapsamında Bolu İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından 17 Temmuz Spor Salonunda “Engelleri Kaldıralım” adı altında bir program düzenlendi. 

Programa Bolu Vali Yardımcısı Abdullah Şen, Bolu İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, Bolu Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Haluk Saygılı , Bolu İl Gençlik ve Spor Müdürü Emrullah Güler, siyasi parti temsilcileri, dernek başkanları, sporcular ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

“ENGELLİLERE ENGEL DEĞİL DESTEK OLALIM”

Programın açılış konuşmasını yapan Bolu İl Gençlik ve Spor Müdürü Emrullah Güler, “Toplumda engelli bireylerle ilgili farkındalık oluşturmak, onlara gerekli desteği vermek, onların da hakları olduğunu bilerek yaşamak hepimizin sorumlulukları arasındadır. İnsanlar eşit haklara sahipti. Engelli bireyleri yapamadıklarıyla değil, yapabildikleriyle görmek gerekiyor. Onların sevgi anlayışa ihtiyacı var. Onlara bütünüyle aramızda olduğu bir hayat sunmamız lazım. Onlara engel değil destek olalım. Hayatlarına bir ışık da biz olalım.” dedi.

“GERÇEK ENGEL SEVGİSİZLİKTİR”

Vali Yardımcısı Şen ise gerçek engelin sevgisizlik olduğuna dikkat çekerek, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü, Birleşmiş Milletler tarafından 1992 yılında alınan bir kararla uluslararası bir gün olarak kutlanmaktadır. Bizim için her gün hatırlamamız, aklımızdan çıkarmamamız gereken toplumda önemli bir kesimle muhatap oluyoruz. Bunu öncelikle vurgulamamız gerekiyor. Ben kendilerini ‘Engelsiz’ olarak ifade etmek istiyorum. Çünkü engel bedenlerde, maddede değil manada, ruhta ve zihindedir. Eğer kalbinizde sevgiyi eksik etmiyor, zihninizde yaşama sevincini diri tutuyorsanız, siz normal insanda hatta bedenen bütün olup, karamsar olup sevgiden yoksun, zihninde engel taşıyan insanlardan daha engelsizsiniz” ifadelerini kullandı.

Program sahne gösterileriyle devam etti. İlk olarak dezavantajlı bireyler Bolu’ya ait türküler eşliğinde halk oyunları gösterisi sundu. Daha sonra ise karate branşında eğitim alan Cansu Soner, yeteneklerini sergiledi.

Milli okçular Ömer Aşık ve Mervenur Eroğlu, ok atışı yaptı. Hedef tahtasına yerleştirilen balonları başarı ile vuran okçular katılımcılardan büyük beğeni topladı. Oturarak voleybol oynanmasıyla devam eden etkinlik pasta kesimi ile son buldu.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar