HAYATİ İNANÇ BAİBÜ’DE BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Kendine ait üslubuyla anlattığı hayata dair öyküleriyle gönülleri fethederek büyük bir hayran kitlesine ulaşan Şair ve Yazar Hayati İnanç, Bolu Önder İmam Hatipliler Derneği tarafından düzenlenen “Hayata Şiirden Bakmak” konulu söyleşide, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nin konuğu oldu.

HAYATİ İNANÇ BAİBÜ’DE BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ
A- A+
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit

Kongre Merkezi Bordo Salonda düzenlenen söyleşiye; Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Samettin Gündüz, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kd. Alb. Haluk Saygılı, İl Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıcı, AFAD İl Müdürü Cengiz Çavuş, Bolu Önder İmam Hatipliler Derneği Başkanı Hüseyin Altundağ ve dernek üyeleri, akademik ve idari personel ile öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

SALON DOLDU TAŞTI

Katılımcıların yoğun ilgisi nedeniyle 1200 kişilik salonda, sahne ve merdivenler dahil oturacak yer kalmadı. Divan edebiyatından okuduğu beyitler eşliğinde yaşama dair önemli nasihatlerde bulunan Hayati İnanç, hayattan çıkarılması gereken dersleri, etkili üslubuyla öğrenciler ve katılımcılarla paylaştı. Zamanın kıymetini bilmenin önemine dair vurgusunu, Divan edebiyatının önemli şairlerinin beyitlerinden örneklerle güçlendiren Hayati İnanç, tarihimizden, kültürümüzden ve Türkçemizden anlattığı öykülerle katılımcıları mest etti. Dünyayı ahiretten bakarak yaşamanın kıymetini, ahiret inancının, sabrın ve şükrün önemini, gençlik yıllarında yaşadığı ve hayatında önemli iz bırakan olaylarla birleştirerek, edebi bir dille anlattı.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.