BOLU'DA 5 YAŞ OKULLAŞMA ORANI YÜZDE 100'E YAKLAŞTI

Bolu’da, Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yaptığı açıklamaya göre 5 yaş okullaşma oranı bakanlığın hedefleri doğrultusunda yüzde 100 seviyesine yaklaştı.

BOLU'DA 5 YAŞ OKULLAŞMA ORANI YÜZDE 100'E YAKLAŞTI
A- A+
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit

Bolu’da, çocukları ilköğretime hazırlama sürecinde kişisel bilgi ve becerilerini geliştirmek, eğitimde fırsat eşitliği sağlamak amacıyla okul öncesi eğitim yaygınlaştırılıyor. Ruhsal hem de zihinsel gelişiminin en önemli olduğu dönem olan okul öncesinde gerçekleştirilen eğitimlerle öğrencilerin iletişim, paylaşma, dayanışma, sosyalleşme gibi davranışları gelişerek, yeteneklerini erken yaşta keşfetmelerine katkı sunuluyor.  Bu kapsamda il genelinde çok sayıda müstakil anaokulu ile anasınıflarında yaklaşık 6 bin öğrencinin okul öncesi eğitim süreçleri devam ediyor.
Konuyla ilgili İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Bolu ilinde 5 yaş okullaşma oranımız Milli Eğitim Bakanlığımızın hedefleri doğrultusunda yüzde 100 seviyelerine yaklaşmıştır. Dağınık yerleşim yerlerindeki öğrencilerimiz için köylerde bulunan köy okullarımız tadilattan geçirilerek anasınıfı olarak hizmete devam etmektedir. Milli Eğitim Bakanlığımızın okul öncesi eğitimde okullaşma hedeflerine uygun olarak ilimizde yeni anaokulu ve anasınıflarının yapılmasında yönelik çalışmalarımız sürdürülmektedir” denildi.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.