BELEDİYEDE MAAŞLARA YÜZDE 105 ZAM

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, 2023 yılı için, Bolu’yu Seviyorum personelinin maaşlarına yapılan zammı, “Yüzde 104.6 yani yüzde 105 civarında bir zam gerçekleştirdik, çalışanlarımıza” dedi.

BELEDİYEDE MAAŞLARA YÜZDE 105 ZAM
A- A+
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit

Yeni yılın gelmesiyle birlikte Bolu Belediyesinde 2023 yılında, işçiler için ödenecek maaş miktarı da belli oldu. Konuyla alakalı basın toplantısı düzenleyen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, belediye şirketi olan “Bolu’yu Seviyorum A.Ş.” bünyesinde çalışanların alacağı ücreti paylaştı.

“TÜRKİYE’DEKİ EN İYİ SÖZLEŞME OLACAK”

Sendika ile yapılan sözleşmenin Türkiye’deki en iyi sözleşme olacağını ifade eden Özcan, “Güzel bir mutabakata vardık, Bolu’yu Seviyorum personeliyle ilgili. Türkiye’deki en iyi sözleşme olacak diye benim iddiam var. Birçok yerde de kullanacaklar. Başından itibaren şunu söylemiştik, ‘Siz çalışın, biz alın terinizin karşılığını fazlasıyla vereceğiz.’ Ama öyle bir çalışın ki Bolulular da ‘Helal olsun bu belediye çalışanlarına, aldıkları maaşı hak ediyor.’ desin. Biz bu anlayışla bu çalışmalarımızı yaptık” dedi.

“YÜZDE 105 CİVARINDA BİR ZAM GERÇEKLEŞTİRDİK”

Özcan, yapılan zam oranı açıklayarak, “Biz bu yıl sendika başkanımızda biliyor, 2023 yılının totali için yüzde 104.6 yani yüzde 105 civarında bir zam gerçekleştirdik, çalışanlarımıza. Bu ortalama zam. Yine 2024’ün Ocak ayında, açıklanacak enflasyon yani memurun maaşının 5 puan üstünde artış yapacağız. Yine 2024’ün Temmuz ayında yine enflasyon artı 5 puanlık zam yapacağız. Yani bundan sonra hiçbir şekilde işçimizi ezdirmeyeceğiz” diye konuştu.

“İŞÇİNİN MAAŞINI BİR GÜN GECİKTİRMEDİK”

Maaş ödemelerini geciktirmediklerini belirten Özcan, “Bugüne kadar da biz göreve geldiğimizden buyana işçinin maaşını bir gün geciktirmedik. Memurun maaşını bir gün geciktirmedik, bir memur hariç. İkramiyeleri de hiç geciktirmedik. Ben zaten şunu da söylüyorum, işçinin, çalışanın parasını ödeyemezsem ya görevi bırakırım ya da Allah korusun daha kötü bir şey de yaparım” ifadelerini kullandı.

“BELEDİYEDEN 560 MİLYON LİRA BRÜT PARA ÇIKACAK”

Özcan, 2023 yılı için tahmin edilen ödeme miktarını da açıklayarak, “Önümüzdeki yıl Bolu’yu Seviyorum personeline ödeyeceğimiz ücret 386 milyon lira. Tek tek şeffaf bir şekilde İlhami Başkanımıza bütün bilgileri verdik. Belediye çalışanlarımız var bunun yanısıra; memurlarımız, sözleşmeli personelimiz ve kadrolu işçilerimiz. Kadrolu işçilerimizle ilgili henüz bir anlaşma yapmadık. Daha doğrusu masaya oturmadık. Onların da alın terinin karşılığını vereceğiz. Önümüzdeki yıl Bolu Belediyesinin diğer şirketlerini katarsanız, belediyenin cebinden yaklaşık 560 milyon lira brüt para çıkacak” şeklinde konuştu.

Yeni açıklanan zamla beraber maaşlar; büro çalışanı için en düşük 12 bin 290 lira, beden işçisi için en düşük 12 bin 603, tahakkuk tahsilat satınalma en düşük 12 bin 718, zabıta ise en düşük 14 bin 40 lira oldu.

Basın toplantısının ardından Belediye İş Sendika Başkanı İlhami Yurt ve Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, ön protokolü imzaladı.

Haberle İlgili Diğer Fotoğraflar

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar