BELEDİYE İŞÇİLERİNİN TOPLU İŞ SÖZLEŞMELERİ İMZALANDI

Bolu Belediyesi’nin personel şirketi olan Bolu’yu Seviyorum A.Ş. bünyesinde çalışan işçilere yönelik Belediye İş Sendikası ile 2 yıl süreli toplu iş sözleşmesi imzalandı.

BELEDİYE İŞÇİLERİNİN TOPLU İŞ SÖZLEŞMELERİ İMZALANDI
A- A+
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit

Bolu Belediyesi ve Belediye-İş Sendikası arasında Bolu’yu Seviyorum A.Ş. bünyesinde çalışan işçilere yönelik 2 yıl süreli toplu iş sözleşmesi imzalandı. İmzalanan sözleşme ile birlikte Bolu Belediyesi’ndeki en düşük işçi maaşı 2023 yılı itibariyle 12 bin TL’nin üzerine çıktı.Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ile Belediye- İş Sendikası arasındaki toplu iş görüşmeleri sonucunda, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, işçilerin maaşlarına yüzde 104,6 oranında zam yaptığını açıkladı. İşçi maaşlarındaki zam oranlarında Türkiye’deki en yüksek artışı yapan belediyenin Bolu Belediyesi olduğunu belirten Özcan, sahneye yansıtılan projeksiyon eşliğinde yaptığı zam oranıyla ilgili detaylı bir sunum gerçekleştirdi.

Toplu iş sözleşmesinin imza töreninde yaptığı konuşmasında tüm işçilere hayırlı olsun dileklerinde bulunan Tanju  Özcan sözlerine, “Sizlere ne versek hakkınızı ödeyemeyiz. Ancak bu maaşlar Bolu halkının vergileriyle ödeniyor ve sizlerden ricam Bolu halkına lütfen şunu söylettirin, ‘Helal olsun belediye çalışanlarına! Helal olsun aldıkları maaşa! Sonuna kadar hakkımı helal ediyorum” şeklinde devam etti. Salonu dolduran belediye çalışanları da hep bir ağızdan Özcan’a, söz verdiler.

Tanju Özcan’ın konuşmasının ardından Belediye İş Genel Başkanı Nihat Yurdakul belediye çalışanlarına seslendi.

‘Çok kıymetli yol arkadaşlarım!’ şeklinde hitap ettiği belediye çalışanlarına hayırlı olsun dileklerinde bulunan  Yurdakul, “Hedefimiz insan gibi yaşamak… Bunun için yüzü emeğe dönük yöneticileri seçmeliyiz. Bunun için demokrasiyi özümsemiş yöneticileri seçmeliyiz. Tanju Başkanımıza teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Tanju Özcan ve Nihat Yurdakul’un konuşmalarının ardından Bolu Belediyesi ve Belediye İş Sendikası arasında oluşturulan sözleşme taraflarca imzalandı.  Salondaki personel imza töreninin sonunda davul ve zurna eşliğinde oynayarak yeni maaş zamlarını kutladı.

Haberle İlgili Diğer Fotoğraflar

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar