TANJU ÖZCAN'DAN 6'LI MASAYA AÇIK MEKTUP
“ADAYLIK İÇİN TANJU ÖZCAN KARDEŞİNİZE YOL VERİNİZ”

“ADAYLIK İÇİN TANJU ÖZCAN KARDEŞİNİZE YOL VERİNİZ”
A- A+
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, 6’lı masada yer alan liderlere çağrıda bulunarak Cumhurbaşkanlığı adaylığına talip olduğunu bildirdi. Aday gösterilmesi halinde seçimi yüzde 100 kazanacağını belirten Özcan, “49 yaşında dinamik, çalışkan, akıllı bu kardeşiniz, aday gösterilmesi halinde 21 yıllık karanlık Erdoğan dönemine son verecektir.” dedi.

Haber: Hızır İlyas Yıldırım

Tanju Özcan, 6’lı masada henüz netlik kazanmayan Cumhurbaşkanı adayı konusunda liderlere Bolu Belediyesi'nde yaptığı basın açıklamasıyla açık çağrıda bulundu. 

Özcan, 14 Mayıs’ta yapılması muhtemel olan genel seçimler öncesi yaptığı çağrıda, “6’lı masa olarak kamuoyuna takdim edilen yapılanmanın şahsımı daha tanıyabilmesi için bu mektubu altı değerli Genel Başkanımız ile paylaşmayı uygun buldum. Bu mektup göreve talip olma ve meydan okuma metnidir. Takdir sizlere ait olmak üzere, Erdoğan’a karşı benden daha çok seçim kazanmış, Atatürk İlkelerine sonuna kadar bağlı, gerçek bir Türk Milliyetçisi aday bulursanız ona sözüm yok. Ama yanlış bir tercihi sonrasında kaybedilecek bir seçim yaşanması halinde Türk milletinin ve gelecek nesillerin sizi vicdanlarında yargılayıp nasıl bir vicdani hüküm vereceklerini takdirlerini sizlere bırakıyorum.” dedi.


“ŞAİBELİ VE AKÇELİ BİR İŞE KARIŞMAMIŞ BİRİYİM”
Okuduğu mektupta özgeçmişinden de bahseden Özcan, “Mesleki hayatında başarılı olmuş, özel hayatını düzgün yaşamış, yaptığı bunca göreve karşın adı şaibeli veya akçeli bir işe karışmamış biriyim. 2 kez meclis üyeliği, 2 kez ilçe başkanlığı, 2 kez il başkanlığı, 4 kez Milletvekili, 1 kez PM üyeliği, 1 kez belediye başkanlığı mazbatası olmak üzere 12 mazbata sahibi bir siyaset adamıyım. 8 yıllık Milletvekilliği dönemlerimde devleti, bürokrasiyi yakından tanıdım. Ülkemin sorunlarımı biliyorum, birçoğu ile ilgili çözüm önerilerim de mevcuttur. İşin ucu vesayet dayatmasına dayanmadığı sürece, istişareye açık olduğumu, görev ve yetki dağılımı konusunda liyakate göre hareket etmeye uygun bir karakterim olduğunu sizinle paylaşmalıyım.” diye konuştu.


“BU KARDEŞİNİZ, ERDOĞAN DÖNEMİNE SON VERECEKTİR”
6’lı masanın Cumhurbaşkanı adayını bir an önce açıklaması gerektiğini ifade eden Özcan, şöyle dedi; “Özellikle Sayın Kılıçdaroğlu’nun tarif ettiği aday tiplemesi bana tamamen uymaktadır. Geçmişinde başarı hikâyeleri olacak ve Devleti tanıyacak. O yüzden adayı uzaklarda aramayın, Erdoğan benzeri çakma adayları gündeminize dahi almayın. 49 yaşında dinamik, çalışkan, akıllı bu kardeşiniz, aday gösterilmesi halinde 21 yıllık karanlık Erdoğan dönemine son verecektir.”


“TANJU ÖZCAN KARDEŞİNİZE YOL VERİNİZ”
Özcan, konuşmasının devamında şunları söyledi; “Siyasette bazen görev verilir, bazen de göreve talip olunur. Ben göreve talibim. Kazanacak aday olsun diyorsanız, seçimlerde rüştünü defalarca ispat etmiş, Erdoğan’ı yüzde 65 oyla Cumhurbaşkanı seçildiğinden sonra adeta siyasi kalesi olan Bolu da seçimde açık farkla mağlup etmiş Tanju Özcan kardeşinize yol veriniz. Meydan okuyorum. Karşıyaka, Çankaya, Beşiktaş gibi bir yerin Belediye Başkanı olarak meydan okumuyorum. İl sınırlarında yüzde 65 oyla seçim kazandığı adeta siyasi kalesinde Erdoğan’ı yenen Bolu Belediye Başkanı olarak meydan okuyorum. 8 yıllık milletvekilliği döneminde ve 4 yıllık Belediye Başkanlığı döneminde adı herhangi bir usulsüzlüğe akçeli işe karışmamış bir siyasetçi olarak meydan okuyorum. Hiç kimseyi ötekileştirmeden, ayrım yapmayan, insanları hor görmeyen bir yönetici olarak meydan okuyorum. Yönettiği kamu kurumunda israfı bitiren, yandaş yaratmayan hısım akrabasının şirketlerinden, gemiciklerinden bahsedilmeyen bir yönetici olarak meydan okuyorum. Dün ayrı, bugün ayrı konuşmayan istikrarlı bir yönetici olarak meydan okuyorum. Terör örgütleri tarafından ikide bir kandırılmayan bir kamu yöneticisi olarak meydan okuyorum. Kul hakkı yemenin haram olduğunu bilen bir kamu yöneticisi olarak meydan okuyorum. İki de bir tükürdüğünü yalamayan bir kamu yöneticisi olarak meydan okuyorum. Yönettiği kurumun sorumluluk alanından bir tek çocuğunu yatağa aç yatırmayan bir kamu yöneticisi olarak meydan okuyorum.”
Özcan, 6’lı masanın bu çağrıya kulak verip kendisini aday göstermesi halinde seçimi yüzde 100 kazanacağını da sözlerine ekledi.

Haberle İlgili Diğer Fotoğraflar

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar