BOMBA İDDİA
4 PARTİNİN ORTAK CUMHURBAŞKANI ADAYI TANJU ÖZCAN OLACAK

Eski Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili ve Gazeteci Barış Yarkadaş, Zafer Partisi, Memleket Partisi, Adalet Partisi ve Doğru Parti ittifakının cumhurbaşkanı adayının Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan olacağını öne sürdü. Barış Yarkadaş, Başkan Özcan’ın cumhurbaşkanı adaylığı için kararlı olduğunu açıkladı.

4 PARTİNİN ORTAK CUMHURBAŞKANI ADAYI TANJU ÖZCAN OLACAK
A- A+
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit

14 Mayıs 2023’te yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Seçimi öncesinde Eski Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili ve Gazeteci Barış Yarkadaş, Türkiye ve Bolu’yu sallayacak açıklamalarda bulundu. Barış Yarkadaş yaptığı açıklamalarda, Zafer Partisi, Memleket Partisi, Adalet Partisi ve Doğru Parti ittifakının muhtemel cumhurbaşkanı adayını açıkladı. Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Barış Yarkadaş, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın adaylığı için parti genel başkanlarının projeye sıcak baktığını duyurdu.

“İTTİFAKIN CUMHURBAŞKANI ADAYI TANJU ÖZCAN OLACAK”

Twitter’dan paylaşım yapan Barış Yarkadaş, “Zafer Partisi, Memleket Partisi, Adalet Partisi ve Doğru Parti, tek bir partinin çatısı altında ve ortak bir liste ile seçime girmeyi planlıyor. İttifakın cumhurbaşkanı adayı ise muhtemelen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan olacak. Genel başkanlar da bu projeye sıcak bakıyor” ifadelerini kullandı.

“ÖZCAN İSE CUMHURBAŞKANLIĞI ADAYLIĞINDA KARARLI”

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’ye yakın bir isimle görüştüğünü dile getiren Barış Yarkadaş, “Tanju Özcan, bugün Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce ile de görüşmüş. Az önce Muharrem İnce’ye yakın bir isimle konuştum. Görüşmeyi doğruladı. Ancak, “Özcan’ın adaylığına biz sıcak değiliz” dedi.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.