YÜKSEL COŞKUNYÜREK
“11 YAYLAMIZIN AYDINLATMA SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ”

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’nda Başdanışman olarak görev yapan AK Parti Bolu 1’ci sıra milletvekili adayı Yüksel Coşkunyürek, yaylaların elektrik ve aydınlatma ihtiyacının giderilmesi için çözüm üreteceklerini ifade etti. Coşkunyürek yaylalarda enerji sorununun kronikleşerek bugünlere kadar gelmesinde en büyük paya Tanju Özcan ve dönemin CHP’li milletvekillerinin sahip olduğunu söyledi.

“11 YAYLAMIZIN AYDINLATMA SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ”
A- A+
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit

AK Parti Bolu 1’ci sıra milletvekili adayı Yüksel Coşkunyürek daha göreve gelmeden Bolu’nun öncelikli sorunlarını yerinde müdahalelerle çözmeye başladı. SEDAŞ Bolu Bölge Müdürlüğü’ne ziyaret gerçekleştiren Coşkunyürek, Bolu merkeze bağlı 11 yaylanın aydınlatma sorunu için TEDAŞ Müdürlüğü ile telefonla bağlantıya geçerek talepte bulundu. SEDAŞ personeli ile bayramlaşan ve kurumun çalışmaları hakkında bilgiler alan Coşkunyürek, Bolu’da özellikle tarımsal verimliliğini arttırmak için vatandaşın enerji ihtiyacının giderilmesi için ivedilikle adımlar atacaklarını ve bu sorunu çözeceklerini söyledi. Coşkunyürek kurum ziyaretinde Bolu’da ilk elden yapacakları işlerle ilgili şu değerlendirmeleri yaptı:

YILLIK 100 MİLYON TL’YE YAKIN YATIRIM 
Bolu SEDAŞ Müdürlüğümüzü ziyaret ettik. Personelimizle bayramlaştık. Kendileriyle Bolumuzun eksikleri ve talepleri ile ilgili istişareler yaptık. Zaten biliyorsunuz ben Enerji Bakanlığı’nda Başdanışman olarak görev yapmamdan dolayı Bolumuzda olan eksik ve noksanlıkları takip etmekteyim. Bugüne kadarda Bolu’da yatırımlar konusunda Bolumuza ayrımcılık noktasında Bolumuza yatırımların daha fazla olması anlamında katkılarımız olmuştu. O yüzden Sayın Bakanımıza bir kez daha teşekkür ediyorum. Arkadaşlarımızda Bolu’da bu yatırımların olması için canla başla çalışıyorlar. Yaklaşık 100 Milyon TL’ye yakın Bolu’da enerji alanında yatırım yapıyoruz. 

11 YAYLAMIZ AYDINLATILACAK 
Burada özellikle trafo eksiği olan yerlerde trafo eksiğinin tamamlanması ve bakım onarım isteyen noktalarda, bakım onarım çalışmaları ve özellikle köy yerleşim alanlarımızda hat yenileme çalışmaları hızla devam ediyor. İnşallah bundan sonrada bu konuları çok sıkı bir şekilde takip edeceğiz. Bu yatırımların daha fazla olması için gayret göstereceğiz. Bolumuzda şuan Bolu merkez için geçerli olmak üzere 11 yaylamızın elektriği olmasına rağmen aydınlatmaları ile ilgili problemler olduğunu arkadaşlarımız bizlere ilettiler. Bende hemen bu konuda TEDAŞ müdürümüzle görüşerek bu sorunun giderilerek gerekli iznin verilmesini kendisine ilettim. Bu konuda çalışacaklar. Sakarya Bölge Müdürlüğümüze bu konuda gerekli talimatı verip İnşallah 11 tane yaylamızın aydınlatması için bir adım atmış olacağız.
 
TARIMSAL ÜRETİM ARTACAK 
Tabi diğer taraftan yaylarımızın elektrik sorunun giderilmesi için vatandaşımızın yoğun talepleri geliyor sahada. Muhtarlarımız ve vatandaşlarımız bu yönde taleplerini iletiyorlar. Bizim yayla konusunda ilerleyen günlerde hassas çalışmamız devam edecek. Özellikle yaylalarımızda hayvancılık yapan üretim yapan vatandaşlarımızın işini kolaylaştırmak için enerji verilmesi konusunda da gayret edeceğiz. Tarım Bakanlığımız tarafından yapılan duyuruda ve seçim beyannamemizde üretimin artması yönünde bir taahhüdümüz var. İnşallah bu durumda onu desteklemiş olacak. İlerleyen günlerde İnşallah bu konuda sizlere açıklamalarda bulunacağız. Bu çalışmalarımızı arttırarak devam edeceğiz. 

126 TANE CHP’Lİ VEKİL ENGEL OLDU 
2013 yılında AK Parti grubu tarafından yaylalarımızın altyapı sorunlarının yasal yoldan giderilmesi sağlamak için bir yasa tasarısı meclisten geçti. Bu yasayla yaylalarda elektrik ve abonelikler konusunda yasal altyapı tamamlanmış olacaktı. Fakat Cumhuriyet Halk Partisi milletvekilleri bunların içerisinde Tanju Özcan’da var. 126 tane Cumhuriyet Halk Partisi vekili bu yasal düzenlemeyi Anayasa Mahkemesi’ne götürerek iptalini sağladılar. Onun için yaylalara elektrik aboneliği altyapısı konusunda bazı sıkıntılar yaşıyoruz. İnşallah önümüzdeki dönem grubumuzda da istişare yaparak Bolu milletvekili olarak yaylalardaki abonelik hizmetlerinin yasal altyapılarını oluşturmak için İnşallah önümüzdeki dönemde de çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.

Haberle İlgili Diğer Fotoğraflar

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar