UĞUR MUMCU BOLU'DA KARANFİLLERLE ANILDI

Uğur Mumcu’nun vefatının 30’uncu yılında, Bolu’daki Uğur Mumcu parkında anma töreni gerçekleştirilerek, karanfiller bırakıldı.

UĞUR MUMCU BOLU'DA KARANFİLLERLE ANILDI
A- A+
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit

Gazeteci, araştırmacı ve yazar Uğur Mumcu, 24 Ocak 1993 tarihinde arabasına konulan bombanın patlaması sonucu hayatını kaybetti. Mumcu’nun hayata veda edişinin 30’uncu yılında Bolu’daki Uğur Mumcu parkında anma töreni düzenlendi. Törene, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı ve Bolu Belediye Başkanlığı Sözcüsü Rasim Özdemir’in yanı sıra protokol üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

“ONLARI UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ”

Törende konuşan Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir, “Uğur Mumcu ölümsüzdür. Çünkü bizler her yıl 24 Ocak’ta, 1993 yılından bugüne kadar burada toplanıyoruz. Türkiye’nin diğer illerinde toplanıyoruz, Avrupa’nın birçok kentinde toplanıyoruz. Başta Uğur Mumcu olmak üzere, devrim şehitlerimiz, aydın şehitlerimizi, çağdaş insanlarımızı, katledilen insanlarımızı anıyoruz. O yüzden de başta Uğur Mumcu olmak üzere bütün katledilen aydın, çağdaş insanlarımız ölümsüzdür. Çünkü biz onları unutmadık, unutmayacağız” diye konuştu.

“BİRBİRİMİZLE DAHA ÇOK KENETLENMELİYİZ”

Özdemir, cemaatlere karşı birlik olunması gerektiğini belirterek, “Aydınlarımızı katlettirmemek için birbirimizle daha çok kenetlenmeliyiz. Daha çok bir arada olmalıyız. Kısaca birleşmeliyiz. Türkiye’nin ileri gelen, çağdaş insanları bir araya gelmeli, çetelere karşı, terör örgütlerine karşı, cemaatlere karşı birleşmeliyiz. Birleşmeliyiz ki bundan sonra Uğurlar Olsun türküleri yazılmasın, ‘Uğurlar olsun’ demeyelim. Çağdaş, aydın insanlarımı gözyaşları ile uğurlamak zorunda kalmayalım” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından, park içerisinde bulunan Uğur Mumcu anıtına, katılımcılar tarafından kırmızı karanfiller bırakıldı.

Haberle İlgili Diğer Fotoğraflar

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar