SON DAKİKA

Mudurnu Tarihi ve Kültürel Mirasının Değerlendirilmesi için Teknik Gezi Düzenlendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren UNESCO Dünya Kültür Mirası Geçici Listesinde yer alan Mudurnu Tarihi Ahi Kenti Alan Başkanlığı tarafından düzenlenen teknik gezi, Mudurnu ilçesinin tarihi ve kültürel varlıklarını incelemek üzere gerçekleştirildi. Bu önemli etkinliğe, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi işbirliğiyle oluşturulan komisyonlarda görevli 32 akademisyen katıldı.

Mudurnu Tarihi ve Kültürel Mirasının Değerlendirilmesi için Teknik Gezi Düzenlendi
A- A+
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit

Mudurnu Kaymakamlığı ve Mudurnu Belediyesi'nin destekleriyle gerçekleştirilen bu teknik gezi, ilçenin tarihi ve kültürel zenginliklerinin daha etkili bir şekilde değerlendirilmesi ve korunmasına yönelik adımların atılmasını amaçlıyor. Yapılan incelemelerin ve oluşturulan komisyonların Mudurnu'ya yönelik projelere katkı sağlaması bekleniyor.

Ulusal Düzeyde Destek İçin Çalışmalar Başlıyor

Mudurnu ilçesinin ulusal düzeyde tanıtımı ve desteklenmesi amacıyla başlatılan bu çalışmalar, yerel yönetimler ve üniversite işbirliğinin güçlü desteğiyle ilerliyor. Mudurnu'nun tarihi ve kültürel mirasının daha geniş kitlelere ulaştırılması ve ilçenin potansiyelinin en üst seviyede kullanılması için çalışmalara hız kazandırıldı.

Reklam

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.