SON DAKİKA

KAZIM KONAK PROJELERİNİ SIRALADI

Bolu’da görev yapan basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya gelen AK Parti Bolu Milletvekili Adayı Kazım Konak, Türkiye Yüzyılı projelerini açıkladı. Bolu için de büyük önem arz eden ve göz dolduran projeler basın mensuplarının da taktirini topladı.

KAZIM KONAK PROJELERİNİ SIRALADI
A- A+
 • Linkedin
 • Pinterest
 • Whatsapp
 • Telegram
 • Reddit

AK Parti İl Başkanlığınca organize edilen basın toplantısında, Milletvekili Adayları Yüksel Coşkunyürek ve Arzu Aydın’la gazetecilerin karşısına çıkan Kazım Konak, AK Parti’nin her zaman icraat yapan bir parti olduğunu belirterek projelerini açıkladı.

“TÜRKİYE YÜZYILI SEVDAMIZI HALKIMIZLA PAYLAŞIYORUZ”
AK Parti’nin her zaman icraatın, üretim ve gelişimin merkezi olduğuna vurgu yaparak konuşmasına başlayan Kazım Konak, “2001 yılında büyük Türkiye sevdasıyla çıktığımız yolda, ‘Aydınlığa açık karanlığa kapalıyız’ dedik. Ardından ‘Vakit Türkiye vakti’ dedik, ‘Memleket işi gönül işi’ dedik, ‘Onlar konuşur AK Parti yapar’ dedik ve o günlerden bugünlere bir vizyon çizerek ‘Milli idare milli güç hedef 2023’ dedik. Hamdolsun dev projelere imza atarak bugünlere ulaştık. Şimdi 2053 ve 2071 hedeflerimize ışık tutacak şekilde ‘Doğru zaman ve doğru adam’ diyoruz. Doğru adam, Liderimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye yüzyılı sevdamızı halkımızla paylaşıyor.

YAPTIĞIMIZ ÇALIŞMALARI ÖZETLESEK 250 SAYFAYI BULUYOR
Dün birlikte başardık, bugün yine necip halkımızla birlikte başarıyoruz ve yarın yine birlikte başaracağız. Bakın Ayasofya Camii açılamaz diyorlardı. Başardık. İstanbul'a yapılan 3. Havalimanı, Marmaray, İstanbul Boğazı'nın iki yakasını 3. kez birbirine bağlayan Yavuz Sultan Selim Köprüsü, 1915 Çanakkale Köprüsü, Avrasya Tüneli, yaptığımız duble yollar, milli savunma sanayiindeki başarılarımız, milletimizin kalbinde yer etmiş, bazılarının ‘ne gerek var’ dediği, dolduramazlar dediği ama her gün dolup taşan Çamlıca Camii gibi birçok esere imza attık Yaptığımız çalışmaları özetlesek 250 sayfayı buluyor hamdolsun.

KODLAMA VE İNOVASYON MERKEZİ AÇACAĞIZ
Türkiye Yüzyılı ekseninde bilimin yüzyılı dedik, gençliğin, istikbalin, istikrarın ve dijitalin yüzyılı dedik. Türkiye Yüzyılı çağı yakalayan değil, çağa yön veren ülkeye giden yolculuğun adıdır. Ülke genelinde gerçekleştireceğimiz dijital dönüşümlerin yanında Bolumuzun dijitalleşme yolunda gereken insan kaynağına katkı vermesi ve gençlerimizin yazılan tarihe ortak olabilmeleri için Bolumuzda kodlama ve inovasyon merkezi açacağız. Şu an epeyce gündemde olan javascript, c sharp ve delphi dilleri başta olmak üzere kodlama dillerinin eğitimlerini verdireceğiz inşallah. Bu arada şahsımın da en büyük hobisinin ve şu aralar oldukça özlediğim hobimin kod yazımı olduğunu da söylemeden geçemeyeceğim. Bunun için gerekli alt yapımız, gerekli çalışmalarımız ve insan kaynağımız hazır. Bolu olarak dijitalin yüzyılında çağa yön veren gençlerimizle hedeflerimize ulaşacağız.

BOLU’DA İLK DEFA TÜRK DÜNYASI BİLİM VE KÜLTÜR KURULTAYI DÜZENLEYECEĞİZ
Dünya tarihinin en kadim medeniyetlerine ev sahipliği yapan topraklarımız bize emanet. Bu doğrultuda, değerlerimize sahip çıkacağız. Şehrimizde bulunan 35 bin üniversite öğrencimizle bunu başaracağız. Bolu’da ilk defa Türk Dünyası Bilim ve Kültür Kurultayı düzenleyeceğiz. Ortak kültüre sahip olduğumuz Türki Cumhuriyetlerimizde yer alan Kazakistan Turan üniversitesi, Can Azerbaycan’da yer alan Bakü Devlet Üniversitesi gibi üniversitelerle birlikte şehrimizin ev sahipliğinde ortak kültürümüzü, değerlerimizi ve sanatımızı ortaya çıkarmanın gayesinde olacağız. Kurultayımızdan çıkan sonuçlar ve çıktılar ile kadim Türk kültürümüzü tüm dünyaya Bolu’dan bir kez daha anlatacağız. Bolumuzun güzel coğrafyasını Kurultayımıza gelen misafirlerimize tanıtacağız. Bolu’yu böylelikle Türk dünyasına duyurmuş olacağız. Bunu da gençlerimizle, üniversitemizle, halkımızla, halkımızın misafirperverliği ile başaracağız.

BOLU’DA BİLİM KAMPLARI DÜZENLEYECEĞİZ
Hepimizin övündüğü cennet Bolumuzun gölleri, doğası, yeşilliği var malumunuz. Bu doğal güzelliklerimiz eşliğinde kuracağımız çadırlarda bilim şenlikleri, bilim kampları düzenleyeceğiz. Doğaya hiçbir tahribat vermeden, oluşturmak istediğimiz projemizde ülkemizin çeşitli üniversitelerinden hocalarımız, şehrimizin akademisyenleri, üniversite öğrencilerimiz kuracağımız kamp alanlarında Teknofest’i, Türk kültürünü, inovasyonu, dönüşümü ve kalkınmayı, kodlamayı, sosyal bilimleri, Bolu’nun eşsiz Osmanlı mutfağını ve aşçılığını, edebiyatımızı ve yarınlarımızı konuşacaklar ve tartışacaklar. Çıkacak raporlarla ilimizin ve ülkemizin yönetimine birlikte söz sahibi olacağız.

EN ÖNEMLİ DEĞERİMİZ, KÜLTÜRÜMÜZÜ YAŞATACAĞIZ
Edebiyat, tiyatro ve sinema atölyeleri kuracağız. Okuyan, araştıran ve kültürünü yaşayan, milli değerlerine sahip çıkan şehir olacağız. ‘Kökü mazi’de gözü ati’de’ olan bir geleneğin bugünkü sahibiyiz. Buna göre çalışmalar yapacağız.

GİRİŞİMCİLİK ÜSLERİ KURACAĞIZ, TEKNOKENT’LERİN SAYISINI ARTTIRACAĞIZ
Dünya gündeminde ilk sıralarda olan girişimcilik konusunu Bolu’nun gündeminde, girişimcilik gündeminde Bolu’nun olmasını sağlayacağız. KOSGEB desteklerinden ve eğitimlerinden herkesin faydalanmasını sağlayacağız. Üniversitemizle iş birliği yaparak işletmelerimize girişimcilik danışmanlığı, işletme danışmanlığı hizmeti verdireceğiz. ‘Büyüyen işletme, büyüyen Bolu’ demek bunun bilincindeyiz. Teknokent’lerin sayısını artırarak Ar-Ge çalışmalarına daha da önem vereceğiz. Gençlerimizin staj süreçlerini destekleyen hükümetlere sahibiz Elhamdülillah. Bolu’da yer alan işletmelerimizle gençlerimizin etkin buluşmalarını sağlayacağız. Sürecin iletişim ve yönetişim odaklı olacağının sözünü veriyoruz.

TİKA’DA GENÇLERİMİZ OLACAK
TİKA, Türkiye’nin kalkınma tecrübesinin başka ülkelerle paylaşılması ve ‘işbirliği ortaklığı’ anlayışı ile çalışmaktadır. Bu anlayışın temelini uyumlu sürdürülebilir ve çok boyutlu bir işbirliği düşüncesi oluşturmakta, oluşan projelerde gençlerimiz daha etkin yer alacak, yapılan projelerin sunumlarını belli aralıklarla halkımızla paylaşılacak. Türkiye Türkiye’den daha büyük demiştik, dünya 5’ten daha büyük demiştik. Bu doğrultuda yüz akımız olan, 1992'den bu yana 5 kıtada yaklaşık 30 bin projeyi hayata geçiren Türkiye İş Birliği Koordinasyon Ajansı Başkanlığımızı daha etkin yaşayacak ve yaşatacağız. Gerçekleşen projeleri bilen, mevcudu geliştiren ve yenisini üreten bir vizyon dahil edeceğiz

KADİM MEDENİYETMİZİ YAŞAYAN VE ANLATAN BOLU OLACAĞIZ
5000 yıllık Türk tarihi yanında 600 yıllık yönetimi döneminde hoşgörü anlayışıyla gönülleri fetheden Osmanlı devletimizin hüküm sürdüğü topraklarda var olacağız. Orta Avrupa’da Balkanlar’da, Kuzey Afrika’da, Hicaz, Mezopotamya ve Kafkasya’daki medeniyetimizi okumak ve yaşamak için atölyeler düzenleyeceğiz, kültür turları yapacağız. Gençlik projelerine önem vereceğiz. Gençliğin yüzyılı dedik, bilim dedik, kültür dedik. Bolu bu kapsamda Türkiye yüzyılından payını alacak. Tüm ilçelerimizde gerçekleştireceğimiz projelerimizle birlikte Bolu ve Bolu ile birlikte Türkiye olacağız. Sen, ben, o demeden, o partili, bu partili demeden birlikte kalkınmanın yüzyılını AK Parti Türkiye Yüzyılı vizyonu ile yaşayacak ve yaşatacağız.

BOLU İÇİN LOBİ FAALİYETLERİNİ ARTIRACAĞIZ
Bolumuz insanı ve doğasıyla cennetten bir köşe diyoruz. Aladağlarımız, Abantımız, Gölcüğümüz, yaylalarımız gerçekten hepimizi etkiliyor. Bunun yanında insanımız da vizyonu açık ve vatanına milletine bağlı. Bolumuzdan yetişip Türkiye’nin en önemli yerlerinde ticaret yapan, devlet görevi üstlenen dostlarımız, kardeşlerimiz ve birçok iyi yetişmiş insanımız var. Bu insan kaynağımızı belirli aralıklarla özne Bolu olacak şekilde bir araya getireceğiz. Şehrimizde faaliyet gösteren STK’larımız ile vatandaşlarımız ile ve yetişmiş insan kaynağımız ile Bolu diplomasisini oluşturacağız. Bolu için el ele diyerek alınan ortak kararları şehrimizin geleceği için uygulama gayretinde olacağız.

LİSANSLI SPORCULARIMIZIN SAYISINI ARTTIRACAĞIZ
2002 yılında 2.981 olan lisanslı sporcu sayımızı hamdolsun bugünlerde 32.712’ye ulaştrdık. 77 tane milli sporcuya sahibiz. Karaçayır’da oluşturduğumuz spor kompleksimizle birlikte bu sayıyı daha da büyüteceğiz. Gençlerimizin bize verdiği enerji ile 2053 ve 2071 hedeflerimize doğru durmadan ve yorulmadan ilerleyeceğiz. Geçmişine bağlı geleceğe ışık tutan ve çağa yön veren projelerimizi halkımıza, gençlerimize anlatmaya devam edeceğiz. Onların da görüşlerini alarak yeni projeler de oluşturacağız.

Reklam
Haberle İlgili Diğer Fotoğraflar

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

1 yorum yapılmış

 • Hıyar (1 yıl önce)
  21 senedir nerdeydiniz İzzet Baysal olmasaydı Bolu bir küçük kasaba idi Şimdi bol bol boş vaadler
  0
  0
  Yanıtla
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •