BTP Bolu sahada

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Bolu teşkilatı tüm hızıyla sahadaki çalışmalarına devam ediyor. BTP Genel Başkan Yardımcısı Fuat Şengül, MYK üyeleri ve Bolu il teşkilatından oluşan BTP heyeti sivil toplum kuruluşlarını ziyaretler gerçekleştirdi, esnafın, vatandaşların sorunlarını dinledi. Vatandaşların BTP heyetine olan ilgisi oldukça dikkat çekiciydi.

BTP Bolu sahada
A- A+
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit

BTP Genel Başkan Yardımcısı Fuat Şengül, MYK üyeleri Suat Hayri Sapmaz, Ümit Semerci, Emrah Ulusoy, Metin Bahadır, BTP Bolu İl Başkanı Mustafa Yağcı, BTP Mudurnu İlçe Başkanı Fatih Çekici ve BTP Bolu İl yöneticilerinden oluşan heyet, Bolu Vanlılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve (BOFED) Bolu Fiziksel Engelliler ve Gönüllüler Derneği'ni ziyaret etti.

  

"Bolu'da 1201 Vanlı hemşerimiz olduğunu öğrendik"

BTP heyeti ilk olarak Bolu Vanlılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'ni ziyaret etti. Dernek Başkanı Eşref İşler'in sıcak karşılaması ile başlayan ziyarette Dernek Başkanı İşler, "Derneğimizi kurunca hemşerilerimizi araştırdık. Baktık ki Bolu'da 1201 Vanlı hemşerimizin yaşıyor. Bu kadar hemşerimizin olduğunu biz de bilmiyorduk. Üç ay önce kurduğumuz derneğimize 400 Vanlı hemşerimizi üye olarak kaydettik" dedi.

BTP Genel Başkan Yardımcısı Fuat Şengül, Van ziyaretinde yaşadığı olayları ve yöre halkının ne kadar içten ve misafirperver olduğuna dair anılarını anlattı.

BTP İl Başkanı Yağcı'nın Eşref beyi tebrik etmesi, destek istemesi ve BTP Genel Başkan Yardımcısı Fuat Şengül'ün dernek başkanı Eşref İşler'e Prof. Dr. Haydar Baş'ın, "Milli Ekonomi Modeli" kitabını hediye etmesi ile ziyaret sona erdi.

Hala binalar, okullar, işyerleri fiziksel engellilere göre dizayn edilmiyor

Bolu Fiziksel Engelliler ve Gönüllüler Derneği (BOFED) Başkanı Bayram Atalay ve dernek yöneticilerinin karşıladığı BTP heyeti ile samimi bir havada gerçekleşen ziyarette, Dernek Başkanı Atalay, "Fiziksel engelliler olarak yıllardır konuşulmasına rağmen çözülmeyen birçok sorunumuz var. Başta hala Bolu'da ev, okul, işyeri bina girişleri fiziksel engellilere göre dizayn edilmiyor. Bazen rampa yapılsa dahi rampanın giriş yüksekliğinin 3 santimetreden yüksek olması durumunda akülü araçlarımızla rampaya çıkamıyoruz. Araçlarımızın milleri zarar görüyor. Belediyenin her yıl derneğimize hediye ettiği 10 adet engelli aracı var ama bu araçlar bina içi kullanımına uygun. Dışarda kullanamıyoruz. Belediye otobüslerinde engelli girişi şoförün insafına bırakılmış durumda. Şoför kafasını kaldırıp bakmazsa otobüse binemiyoruz. Otobüslerdeki engelli rampasını bizim açma imkanımız yok. Yanınızda refakatçı bulundurun diyorlar. Yani bizi düşünen yok. Sürekli yanımızda bir refakatçıyı nasıl bulundurabiliriz" dediler. BTP Genel Başkan Yardımcısı Fuat Şengül, "Engellilerimize sahip çıkmak sosyal devletin en başlıca görevidir. Sizin sorunlarınızı şu an gündem edeceğiz. İktidar olduğumuzda sorunlarınızı tamamen çözeceğiz" dedi.
BTP Genel Başkan Yardımcısı Fuat Şengül'ün, Dernek Başkanı Bayram Atalay'a Prof. Dr. Haydar Baş'ın, "Hoş Geldin Atatürk" eserini hediye etmesi ile ziyaret sonlandırıldı.

BTP heyeti esnafı ziyaret etti, halkla görüştü

Dernek ziyaretlerinden sonra BTP heyeti İzzet Baysal caddesinde esnaf ziyareti yaptı. Vatandaşlarla sohbet etti. Zamlardan şikayet eden bir esnaf, "Kira, elektrik, maaş derken ay sonunu getiremiyoruz" ifadelerini kullandı.

"Emeklileri yok ettiler"

Emekli bir vatandaş ise "Emeklileri yok ettiler. Sorunlarımızı halletmek istiyoruz. Biz emekliler hakkımızı alamıyoruz, EYT'liler zaten belli değil. Asgari ücret kadar bile maaş alamıyoruz. Pazardan iç çekerek geçiyoruz. Bir şeylerin olması için öncelikle yeni yüz ve genç beyinlere ihtiyacımız var" dedi.

"Aldığım maaş yetmiyor"

"Kendi ülkemde yabancı gibi yaşıyorum. Ben fizyoterapistim aldığım para bana yetmiyor. Geliri olmadığı gibi giderimiz daha fazla oluyor. Başımızdakiler bu işi gerçekten yapamıyor" ifadelerini kullanan bir gence ise İl Bakanı Yağcı, "O zaman gençler birlikte hareket edeceğiz. Bizim Genel Başkanımız 31 yaşında sizlerden biri. Gençliği iktidara getireceğiz. 10-15 yıl sonra aramızda olamayacak insanların önümüzdeki 50 yılımızı şekillendirmesine müsaade etmeyelim" yanıtını verdi.

"Artık genç ve çağı yakalayan liderler ile yürümeye devam etmeliyiz"

Dernek ziyareti sonrası bir grup genç ile sohbet eden Fuat Şengül, "Şu anda siyaset siz gençlere sahip çıkmıyor. 30'lu yaşlarında sizden biri olan bir Genel Başkanımız var. Onu takip edin. Sonra siz karar verin. Ama sakın oy vermemezlik yapmayın" diyerek gençlere mutlaka oyunuzu kullanın mesajı verdi.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.