4. YÖRESEL GİYİM KÜLTÜR ŞENLİĞİNİN TARİHİ BELLİ OLDU

4. YÖRESEL GİYİM KÜLTÜR ŞENLİĞİNİN TARİHİ BELLİ OLDU
A- A+
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit
Mengene ait yöresel değerleri yaşamak, yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak hedefiyle başlatmış olduğu Yöresel Giyim Kültür Şenlikleri’nin dördüncüsü bu yıl 22 Temmuz 2021 Perşembe günü gerçekleştirilecek.   Birincisi 2018 yılında Mengen’de, Konak köyünde gerçekleştirilen ve bu yıl Mengen’de başlayıp Pazarköy’de temsili olarak başlatılıp ardından sosyal medya paylaşımlarına gelen fotoğraflar ve büyük desteklerle birlikte online bir şekilde geniş bir zamana yayılarak kutlanan etkinliğin dördüncüsü 2021 yılında 22 Temmuz Perşembe günü gerçekleştirilecek. Daha önceki yıllarda olduğu gibi yine Kurban Bayramının 3. gününe denk gelecek şekilde yapılması planlanan “4. Yöresel Giyim Kültür Şenliği”ne ilişkin detaylar ve program ilerleyen günlerde açıklanacak.   TÜRKİYE’DE İLK VE TEK   Mengen’de gerçekleştirilen “Yöresel Giyim Kültür Şenliği” bu alanda Türkiye’deki ilk ve tek etkinlik olarak dikkat çekiyor. Bilindiği üzere; 1. Yöresel Giyim Kültür Şenliği “Yöresel Elbiseni Giy Şenliğe Renk Ver” sloganı ile başlatılmış ve 23 Ağustos 2018 yılı Perşembe günü, ilçenin ilk yerleşim yerlerinden olan Konak Köyünde gerçekleşmişti.  
  1. Yöresel Giyim Kültür Şenliği yine Kurban bayramının 3. gününe denk gelen 13 Ağustos 2019 Salı gününde Gökçesu Belde parkında gerçekleştirildi.
  2. Yöresel Giyim Kültür Şenliği ise 2 Ağustos 2020 Salı günü yapılması planlanmış ancak pandemi tedbirleri kapsamında Kurban bayramında getirilen yasaklardan dolayı 30 Temmuz 2020 Perşembe günü temsili bir şekilde Pazarköy’de başlatılmış ve ardından online bir şekilde devam etmişti.
Yine 4. Yöresel Giyim Kültür Şenliği’de Kurban Bayramının 3. gününe denk gelen 22 Temmuz 2021 Perşembe günü gerçekleştirilecek. Pandemi durumunun seyrine göre hazırlıklar yapılacak.  

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.