Ahmet Burhan Karaman

OLANLAR OLDU, ÖLENLER ÖLDÜ

OLANLAR OLDU, ÖLENLER ÖLDÜ
A- A+

Son her zaman baştan hayırlıdır düsturu inanan insanların şiarıdır.
Umumi belalar, musibetler ciğerimizi dağladı. Tüm dünya asrın felaketinin travmalarını ortadan kaldırmak adına maddi ve manevi seferberlik içine girdi.
Pek çok kaybın olması ve bölge halkının izdırarı dünyaca makes bulmuş insanlık yardım için yarışır hale geldi. Din, dil ve ırk farkı olmaksızın dualar ve niyazlar tek bir kertede toplandı.
İnsanlık, elinde olmayan doğal afete karşı elindeki ve avucundakilerle insanlığın gereğini yerine getirmekte yarışa girdi.
Olanlar Oldu Ölenler Öldü. Ne fazla bir söze gerek var ne de başka bir perspektif ihtiyacı. Kısaca toplumsal olarak sözleştiğimiz konularda ve maddi olarak aktardığımız kaynakların yersiz olduğu ve eylem planlarının olmadığı felaketin büyüklüğü ile örtülemeyecek bir hakikattir. 
Toplum katılımcılığını ve buna olan isteğini ortaya koymuştur. Bu sayede toplum mekânsal ve maddi manada yeni bir toplumsal sözleşme ihtiyacı taşımakta.
Allah asrın felaketini asrın temizleyicileri ile pür-û pak ettirecektir.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Ahmet Burhan Karaman yazıları