Adil Zorlu

"EVLİLİK KADERDİR"

A- A+

Allah.c.c bizlere, nasıl eller, ayaklar, gözler bir vücut elbisesi tayin ettiyse yine bize evleneceğimiz bir eş tayin etmiştir.
Ancak evleninceye kadar bu sizin karşınıza çıkan eş, sizin seçiminize  bırakılmış olsa da  SEÇTİKTEN SONRA ARTIK BU EŞ SİZİN KADERİNİZ OLMUŞTUR, ALLAHIMIZA TESLİM OLMANIZ GEREKİR. Ve bu eşin karşımıza çıkmasında veya iyi yada kötü olmasında  bazen kınamalarımız bazen isyanlarımız  bizleri  en az bizim kadar kötü eşlere mahkum ederken dualarımız ve iyi amellerimiz ise bizleri hayırlı eşlere yönlendirir.
EĞER SİZE İTAAT EDEN BİR HANIMINIZ VEYA SİZE ALLAH ( C.C.) İÇİN SAHİP ÇIKAN BİR KOCANIZ VARSA ELHAMDÜLİLLAH DEYİP ŞÜKREDİN."
Yok eğer bir eşle boşanmayı gerektirecek kötü özelliklere sahip bir eşiniz varsa da Tevbe edin. Zira kötü eşlerinin sizlerin musibet ve cezalarını zdır.Söylemekle ile ıslah olmazsa bu seferde onun ıslahı için Tevbe edin.
ERKEĞE VEYA KADINA BOŞANMAYI GEREKTİREN ŞARTLAR YERİNE GELMEDEN BOŞANMAK, TESLİMİYETSİZLİK İLE BİR ŞEYTANIN MUSALLAT OLMASINA SEBEP OLUYOR. 
-ALLAHIMIZA TESLİM OLDUĞUMUZ VE BİZE VERİLEN VE TAKDİR EDİLENE RAZI OLDUĞUMUZ KADAR KULUZ VE "RABBİM BEN SEÇTİĞİM VE SENİNDE TAKDİR ETTİĞİNE RAZIYIM"DEDİĞİMİZ KADAR İNSANIZ, RAZI OLMAYIP TESLİM OLMADIĞIMIZ KADAR DA ŞEYTANIZ....ALLAHIMIZ MUHAFAZA ETSİN ÜMMETİ MUHAMMEDİ...
-Kiminle evleneceğim ezelde yazılıp, hiçbir surette değişmeyeceğini hatta Ashab-ı Kiramdan bir zatın Peygamberimize (s.a.v.) gelerek "FALAN KADINLA EVLENMEK İSTİYORUM, DUA BUYURUN, DEMESİ ÜZERİNE : EĞER SANA, İSRAFİL, MİKAİL, CEBRAİL VE HAMALE-İ ARŞ DUA ETSE, ARALARINDA BENDE BULUNSAM, YİNE SEN ANCAK SENİN İÇİN YAZILAN KADINLA EVLENİRDİN." Buyurur peygamber efendimiz. ( sav.) Ecmain....
            (RAMUZ  357/9)

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Adil Zorlu yazıları